İL GENEL MECLİSİNDE, DUYUM DÖNEMİ

İL GENEL MECLİSİNDE, DUYUM DÖNEMİ

40 İl Genel Meclis Üyesinin bulunduğu, Tokat İl Genel Meclisinde Başkanlık seçimi yapıldı. Ak Parti’nin 20, MHP’nin 12, CHP’nin 7 ve BBP ise 1 Meclis Üyesinin yer aldığı İl Genel Meclisinde Başkanlığa 40 üyenin tamamından da oy alan AK Parti Adayı Av. Erol Duyum seçildi. Duyum, tüm siyasi parti gruplarının ortak oylarıyla 5 yıl Tokat İl Genel Meclis Başkanlığı yapacak.

22 Nisan 2019 - 16:08 - Güncelleme: 22 Nisan 2019 - 16:17

Tokat İl Genel Meclisinde Meclis Başkanlığı seçimi yapıldı. 31 Mart yerel seçimleri sonrası Ak Parti 20, MHP 12, CHP 7 ve BBP 1 meclis üyesi çıkarmıştı. Meclis Başkanlığı için AK Parti Grubu Av. Erol Duyum üzerinde karar verirken, MHP Grubu aday çıkarmayarak AK Parti adayını destekleme kararı aldı. Yapılan seçimde 40 tane İl Genel Meclis Üyesinin tamamının da oyuna alarak AK Parti adayı Av. Erol Duyum Tokat İl Genel Meclis Başkanlığına seçildi.

MHP'DEN AK PARTİ'YE DESTEK

Destekleme kararı sonrası Grubu adına konuyla alakalı açıklama yapan MHP Gurup Başkanı Veli Gökyıldız; “Malum 31 Mart seçimleri Tokat’ta demokrasi şöleni havasında geçmişti. Nihayetinde bugün meclis başkanımızı seçeceğiz 40 tane meclis üyesi arkadaşımızda burada. Bize genel Başkanımız ve saygı değer Cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu ülkenin birlik ve beraberliği noktasında genel başkanımız sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi bizlerde ayrı düşünmedik ve AK Parti adayı Av. Erol Duyum beyi grup olarak destekleme kararı aldık. Biz MHP olarak 12 İl Genel Meclis Üyesi arkadaşımızla il başkanlığı tarafından takdir edilen Erol Duyum kardeşimizin yanında olacağız ve oylarımızı da o yönde kullanacağız. Hiçbir karşılık beklemeden, hiçbir beklentimiz olmadan birlik beraberlik içersinde 5 yıl geçecek sürede ilimizi ilçelerimizi köylerimizi kalkındırmak için el ele omuz omuza çalışacağız” dedi.

“ADAYIMIZ EROL DUYUM’U TEBRİK EDİYORUM”

AK Parti İl Başkanı Metin Polat ise MHP’ye kendi adaylarını destekleme kararı aldıkları için teşekkür ederek, herkesin oyunu alarak seçilmenin daha güzel olacağını söyledi. Polat açıklamasında; “Tahmin ediyorum bütün partiler grup toplantısını yaptı bizde onlar gibi bugün yaptık ve grup kararı olarak bütün arkadaşlarımızın desteğiyle Erol Duyum beyi grup adayı olarak belirledik. Sonrasında MHP’nin aday çıkartacağı söylenmişti. CHP’yi bilmiyorduk açıkçası. Biraz önce MHP İl Başkanı ve Grup Başkanı da kendileri açıkladılar bir aday göstermeyeceklerini ve Cumhur ittifakı yönünde AK Parti adayını destekleyeceklerini söylediler. Bizde kendilerine teşekkür ettik. Elbette adaylar gösterilebilinirdi ama çok net olarak kendi adayımızı gösterip onunla da seçime girmeyi planlamıştık. Bu anlamda MHP’nin destek vermesi de bizim için elbette güzel bir olay. Sonuçta mecliste bütün arkadaşların büyük bir oyunu alarak meclis başkanı seçilmek güzel olacaktır” şeklinde konuştu.

“İSTİŞARE İÇERİSİNDE OLACAĞIZ” 

40 üyenin tamamının oyunu alarak Tokat İl Genel Meclis Başkanlığına seçilen Av. Erol Duyum ilk toplantısına besmele ile başlayarak sürekli istişare içerisinde görevini sürdüreceğini belirtti. Tüm partilerin meclis üyelerine teşekkür eden Duyum; “Vermiş olduğunuz desteklerden dolayı hepine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gerçekten Tokat bugün tarihi günlerde birini yaşıyor. Bütün meclis üyelerimizin oy birliği ile seçildim. Bu görevi layıkıyla yapacağıma ve hep birlikte tokat için daha güzel hizmetler yapacağımıza canı gönülden inanıyorum. Beni bu göreve layık gören öncelikler İl Başkanımıza, grup başkanımıza Vekillerimize, grubumuza ve MHP Grubuna, CHP Grubuna, BBP Grubuna ayrı ayrı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonraki çalışmalarımı hep birlikte istişare sünnettir, istişare yaparak daha güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz. Allah hepinizden razı olsun" ifadelerini kullandı.

2019/04/2019-04-22-16-17-26.jpg
2019/04/2019-04-22-16-17-29.jpg
2019/04/2019-04-22-16-17-33.jpg
2019/04/2019-04-22-16-17-36.jpg
2019/04/2019-04-22-16-17-39.jpg
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x