İl Tarım’dan covid-19 denetim seferberliği

İl Tarım’dan covid-19 denetim seferberliği

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri 'Lokanta, Restoran, Kafe vb. işyerlerinde koruyucu tedbirlerin alınması kapsamında bilgilendirmeler yaptı.

10 Ağustos 2020 - 10:58

Covid-19 ile mücadele kapsamında 81 İlde eş zamanlı olarak "Sağlık İçin Hepimiz İçin" mottosuyla, kontrollü sosyal hayat döneminde uyulması gereken kuralların ve alınan tedbirlerin kapsamlı şekilde kontrollerinin yapıldığı denetimler yapıldı.

Denetimlere Vali Dr. Ozan Balcı'nın yanı sıra, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Murat Kınay, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, İl Sağlık Müdürü Dr. H. Ahmet Sümbül,  STK Başkanları ile kurum amirleri katıldı.

Taşhan önünden başlatılan denetimlerde vatandaşlara maske dağıtımı gerçekleştirilerek maske, mesafe ve hijyen bilgilendirmesi yapıldı.

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri  'Lokanta, Restoran, Kafe vb. işyerlerinde koruyucu tedbirlerin alınması kapsamında genel ve özel hijyen kurallarına uyulması, maske kullanımı, sosyal mesafenin korunması,  ürünlerin tüketicilere sunumu esnasında muhafaza koşulları ve hijyen koşullarının sağlanması amacıyla kontrol ve denetimler gerçekleştirilmiştir. Yapılan resmi kontrollerde işletmelerde personel ve işletme sahiplerine COVİD-19 virüsü tedbirleri ve işletme içi salgın planı hakkında bilgilendirme yaptı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!