İlk kez bir lise davet edildi

İlk kez bir lise davet edildi

İTÜ Havacılık Kulübü ve Uzay Uçak Mühendisliği Kulübünün düzenlediği İTÜ Havacılık Günleri’ne TED Tokat Koleji öğrencileri katılıyor. 5 yıldır düzenlenen İTÜ Havacılık Günleri’ne ilk kez bir lise davet edildi.

13 Nisan 2018 - 12:14

İTÜ Havacılık Kulübü ve Uzay Uçak Mühendisliği Kulübünün katkılarıyla gelişen havacılık ve uzay sektörünün üniversiteler çapında da yükselişini sağlamak amacıyla geleneksel hale getirilen İTÜ Havacılık Günleri’nin 3’ncüsü 18-19 Nisan tarihlerinde İstanbul da düzenleniyor.

Düzenlenen havacılık günlerine özel davet ile ilk defa lise öğrencileri de TED Tokat kolejinden gidiyor. TED Tokat koleji 12 lise öğrencisi Havacılık Festivaline katılarak havacılık hakkında bilgi ve deneyim imkanı bulacaklar. TED Tokat Koleji kurucusu Bilal Durmaz festivale katılacak öğrenciler ile bir araya gelerek sektör hakkında bilgiler verdi. Geleceğin bilimi arasında havacılığın geldiğini belirten Bilal Durmaz, Atatürk’ün deyiminde dediği gibi ‘istikbal göklerdedir.’ Şuan çok hızlı değişen bir dünya atmosferinde yaşıyoruz. Bilgiler her beş yılda on yılda bir güncelleniyor ve bundan sonra daha da sık güncellenecek. Onun için bu yıllarda bilgi alt yapınızı çok iyi doldurmanız lazım. Festivale gideceksiniz orada Havacılık ve Uzay Bilimleri şenliğine katılacaksınız. Havacılık mühendisliği içerisinde birçok bölüm var. Bizim bilmediğimiz çok meslek var. Festivale sektörün önde gelen hem ulusal hem de uluslar arası şirketler katılacak. Bunları çok iyi dinleyin” dedi.

HAVACILIK SEKTÖRÜNÜ BULUŞTURAN FESTİVAL

Festival kapsamında Türkiye’de sektörel havacılık ve sportif havacılığı bir araya getirerek bir ilki gerçekleştiren İTÜ Havacılık Günleri; havacılığı tüm yönleri ile tanıtmayı, katılımcıların sektöre bakış açısını genişletmeyi, havacılığa ilgisi olan herkese bilgi ve tecrübe imkanı sağlamayı, havacılığı daha geniş kitlelere ulaştırmayı amaçlıyor.

3 gün sürecek Havacılık Günleri kapsamında;

-Katılımcılar ilgi duydukları sektörün önde gelen hem ulusal hem de uluslararası şirketleriyle tanışma fırsatı bulacaklar.

-Aynı şekilde katılımcı şirketler kendilerini tanıtma fırsatı bulurken, yakın gelecekte iş arkadaşları olacak öğrencileri tanıyacaklardır.

-Katılımcılar sportif havacılığın önde gelen isimleri ile tanışma fırsatı yakalayıp merak ettikleri sorulara cevap bulabileceklerdir.

-Katılımcılara sportif havacılık konusunda bilinmeyen detayları ve deneyimleri aktararak onların bu alana karşı ilgisini arttırmak ve bu alanda kendilerini geliştirmek adına yapabilecekleri hakkında bilgilendirilmeleri amaçlanmaktadır.

HABER: Sırrı Sürer

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım