google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
İlköğretim Haftası açılışı yapıldı

İlköğretim Haftası açılışı yapıldı

Alparslan İlkokulu’nda İlköğretim Haftası açılış töreni yapıldı. Törende konuşan Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, “Velilere ‘Çocuklarımızla ilgilenelim. Onları eğitime siz teşvik edeceksiniz” diyerek ricada bulundu

17 Eylül 2019 - 10:55

Alparslan İlkokulu’nda İlköğretim Haftası açılış töreni yapıldı. Okul bahçesinde düzenlenen törende öğrenciler tarafından çiçeklerle ve bayraklarla karşılanan Vali Dr. Ozan Balcı, bir süre sohbet ettiği öğrenci, öğretmen ve velilere yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.  İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yaptıkları konuşmada yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, öğrenci ve öğretmenlere başarı temennilerinde bulundu. 

Türkiye’nin 2023, 2053, 2071 hedefler doğrultusunda ilerlediğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, bu ilerleme sürecinde ise kendilerinin eğitim camiasının emrinde olduklarını ifade etti.

“VELİLERİMİZDEN DESTEK BEKLİYORUZ”
Konuşmasında velilerden de çocuklarını eğitime teşvik etmelerini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Velilerden özellikle ricam şu; çocuklarımızla ilgilenelim. Onların başarısında annelere daha büyük bir pay düşüyor. Onları eğitime siz teşvik edeceksiniz. Yüreklendirip, başlarını okşayın çocuklarımızın. Çocuklarımızın başarılı olması bizi mutlu eder. Ama Tokatlı annelerimizden çocuklarımızın başarılı olabilmesi için özellikle ilgilenmelerini istiyorum. Bunun yanında Tokat’ta zenginleştirilmiş kütüphane olmayan okul bırakmayacağız. Kitap okumadan başarılı olunmaz. Kitap okuyup başarısız olan çocuk yok. Kitap Tokat ile kitap okuma kampanyası yürütüyoruz. Tokat, kitabın başkenti olacak. Tokat, öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve eğitim camiamızla gurur duyabilir. 

Vali Dr. Ozan Balcı, programın sonunda 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında sözleri ve bestesi Fevzi Çakmak Paşa Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ozan Ünsal Çekiç’e ait  “Hedef 2023 Anadolu’da Güç” adlı marşı öğrencilerle birlikte seslendirdi. 

OKULUN Z-KÜTÜPHANESİ AÇILDI
Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindeki protokol mensupları daha sonra Alparslan İlkokulu’nda hayırsever Erdanabaş Ailesi tarafından yaptırılan Arife-Hüseyin Erdanabaş Z-Kütüphanesini gezdi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta Z Kütüphanesi olmayan okul kalmayacağını söyledi.

BİLİM, SANAT VE EDEBİYAT KORİDORU GEZİLDİ
Okulda bulunan tasarım, beceri ve robotik kodlama atölyesini ziyaret ederek, incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, okulun bilim, sanat, tarih ve edebiyat koridorunu beğeni ile gezdi. Vali Dr. Ozan Balcı, tüm okullarda, bilim, sanat, tarih, edebiyat ve uzay koridorları yapılacağını kaydetti.

 Programa Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra hayırsever Erdanabaş Ailesi, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, İl Jandarma Komutanı Murat Kınay, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, protokol mensupları, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x