google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
İnce nabız tuttu: "Parti Kurayım mı?"

İnce nabız tuttu: "Parti Kurayım mı?"

CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce Sivas'tan 4 Eylül’de başlattığı 'Memleket Hareketi' kapsamında geldiği Tokat’ta bir vatandaşın “İnşallah tek parti kurarsın ağabey” ifadesine “Kurayım mı?” diye yanıt verdi. Sonra diğer vatandaşlara “Sen de kur mu diyorsun?” Diye sorarak halkın nabzını tuttu

19 Ekim 2020 - 10:16 - Güncelleme: 19 Ekim 2020 - 10:20

Bir vatandaş Muharrem İnce’ye “Meclise gidersen Allah’ını seversen. Tokat’tan bir vatandaşın selamı var” diye söz istedi. Bunun üzerine Muharrem İnce: Ben artık mecliste değilim” diye yanıt verdi.

Vatandaş: “Olsun. Tokat’tan vatandaşın birinin selamı var.Kayserililer gibi deniz istemiyor. Buraya tren yolu mu yapıyorsunuz, büyük uçaklar mı insin istiyorsunuz... Bizim Sigara Fabrikamızı yediler, Konektaş’ı yediler. Hortum fabrikasını yediler. Hortumladılar. Geçerken Tokat’a girince belki sağa doğru bakmıştırsınız fabrikaya ne oldu diye. Tabi ben size oy vermedim ama delikanlı gibi söylüyorum. Yaparsan vereceğim anlamında da söylemiyorum. Sizi çok seviyorum. Mert ve güzel konuşuyorsunuz. Meclise girerseniz rica ediyorum Tokat’tan böyle birinin selamı var.” Diyerek sıkıntıları dile getirdi.

 

Muharrem İnce ise “Ben de bir şey söyleyeceğim; Ben Tokat’ı çok iyi bilirim. Çünkü 30 sene önce burada askerlik yaptım.  Sigara Fabrikasının yanında çok nöbet tuttum. Biliyorum bu şehri. Ben de sana bir şey söyleyeyim; sen de bu sefer sigara fabrikasını satanlara , hortum fabrikasını hortumlayanlara  gidip oy verme” yanıtını verdi.

 

Bunun üzerine vatandaş “Vermeyeceğim. İnşallah tek parti kurarsın ağabey” dedi.

Bunun üzerine Muharrem İnce Kuralım mı?, Kurayım mı? Diye sordu. Ardından bir başka vatandaşa sen ne diyorsun? Diye sordu. Vatandaştan “Kurun ağabey” yanıtını alan Muharrem İnce başka bir vatandaşa “Sen de kur mu diyorsun” sorusunu yöneltti. Vatandaşlar “Kur tabi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde aldığın oyu biliyoruz” yanıtıyla destek verdi.  Muharrem İnce Covid-19 pandemisi nedeniyle maske ve sosyal mesafe kuralına uyarken vatandaşı dirsek selamıyla selamlayarak esnaf ziyareti yapmak üzere GOP Bulvarı üzerinde tura çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x