google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
“İnsan hakları gasp edilemez”

“İnsan hakları gasp edilemez”

Eğitim Bir Sen Tokat Şube Başkanlığından İnsan Hakları Günü nedeniyle yapılan açıklamada bazı coğrafyalarda yaşanan insanlık zulümlerine değinildi. Açıklamada, “Eğitim Bir Sen olarak, insan haklarını, hiçbir hesap veya çıkar için gasp edilemez, pazarlığı yapılamaz, dokunulmaz bir değer olarak görüyoruz” denildi.

10 Aralık 2019 - 10:29

İnsan Hakları Günü münasebetiyle açıklama yayınlayan Eğitim Bir Sen Tokat Şube Başkanlığının açıklamasında,  Birilerinin daha fazla refah ve maddi kazancı için hayat hakkı başta olmak üzere, milyonlarca insanın hakkının gasp edildiği söylendi.

Eğitim Bir Sen Tokat Şube Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, 71 yıl önce Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul ve ilan edilmiştir. ‘İnsanca yaşama’ hakkının sınırlarını belirleyen beyannameye rağmen, ne yazık ki, emeğin sömürülmesine, haksızlıkların sürmesine, kanın akmasına, masumların öldürülmesine, insanların yerinden yurdundan edilmesine engel olunamamıştır. Birilerinin daha fazla refah ve maddi kazancı için hayat hakkı başta olmak üzere, milyonlarca insanın hakkı gasp edilmektedir. Bunun örneklerini Bosna-Hersek’te, Filistin’de, Suriye’de, Doğu Türkistan’da, Mısır’da, Arakan’da, Yemen’de, Latin Amerika’da ve Afrika’nın çeşitli ülkelerinde gördük, görmeye de devam ediyoruz.  Akıl almaz boyutlara ulaşan şiddet, kurumsal, örgütlü gücüne dayanarak bütün dünyayı, daha doğmamış çocukları bile tehdit etmekte, başta BM olmak üzere, küresel hak, hukuk ve barış örgütleri, bütün bu olup bitenlere seyirci kalmakta, hatta artık katliamlar da dâhil, doğrudan zalimlerin zulmüne ortak olmakta, destek vermektedir.”  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TURHAL YENİ BİR TAKIMA KAVUŞTU
TURHAL YENİ BİR TAKIMA KAVUŞTU
Pandemide hayatın akışını altyapıyla yakaladık
Pandemide hayatın akışını altyapıyla yakaladık