İnsan Hakları günü mesajı

İnsan Hakları günü mesajı

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nca kabulünün 70. yıl dönümü olan 10 Aralık nedeniyle Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı bir mesaj yayınladı.

11 Aralık 2018 - 10:30


İnsan haklarının demokrasinin vazgeçilmez unsuru olduğunu söyleyen Balcı, “İnsan Hakları sorunu, bütün ülkelerin gündemindedir. Bütün ülkeler, insan hakları ihlallerine meydan vermemeyi başlıca görev olarak kabul etmek durumundadır. Ancak insan haklarının korunması görevi, sadece hükümetlerin başarabileceği bir iş değildir. Bu görev; bütün kuruluşların, aynı zamanda bütün insanların işbirliğini gerektirmektedir” dedi.
Vali Ozan Balcı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bu çerçeve içerisinde, insan hakları bilincinin ve insan haklarının tam olarak benimsenerek uygulanması için gerekli sorumluluk duygusunun toplumda ve bütün insanlarda bulunması büyük önem taşımaktadır. İnsan haklarının korunup geliştirilmesi, kamu güvenliğini tehdit eden bir unsur değil, bilakis bireylere onurlu bir yaşamın tüm koşullarını sağlaması yönüyle kamu düzeninin, huzurun ve esenliğin teminatıdır. Bu günün; tüm kurum, kuruluş, bireyler ve özellikle medya tarafından insanların insan hakları konusunda bilgilendirilmesi ve hak arama bilincinin geliştirilmesine yönelik bir fırsat olarak görülmesi, insan hak ve özgürlüklerinin herkes için tüm yönleriyle korunup hayata geçirildiği bir dünyaya ulaşılması temennisiyle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutlarım.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x