>
İNSANLIK TARİHİNİ KUCAKLAYAN SERGİ

İNSANLIK TARİHİNİ KUCAKLAYAN SERGİ

54 yaşındaki sanatçı Brian Natonski’nin Tokat’ta açtığı vitray sergisi sanatseverlerden büyük beğeni topladı. Natonski’nin çalışmalarında her inançtan ve toplumdan öğelere yer verdiği eserler görücüye çıktı.

02 Kasım 2021 - 18:47

Chicago’dan Tokat’a uzanan ilginç bir hayat hikayesine sahip Natonski 3 yıldır yaptığı vitray tablolarını, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesinde görev yapan eşi Doç. Dr. Özlem Onuk’un da destekleriyle Tokat’ta sergiledi. Hint felsefesinden, Musa figürüne, Uzak Doğu’dan esintilerinden Hristiyanlık ikonalarına kadar birçok eserin görücüye çıktığı sergide, Türk Bayrağı çalışması ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü. Kendine has sunum tekniği ve inovatif çalışması ile vitray tablolarını led sistemlerle ışıklandıran Natovski’nin çalışmaları, insanlık tarihini kucaklayan eserler ve özgün eserlerle, dünyanın en zengin çeşitliliğine sahip sergisi olarak da akıllarda uzun süre kalacak gibi.

 

SANAT HER ŞEYDEN DAHA ESKİ

Natonski sanatın evrensel ve inançlar öncesine kadar uzanan bir geçmişe sahip olduğunu hatırlatarak, eserlerindeki bu çeşitliliğin de sanatın tüm her şeyden daha eski bir geçmişe sahip olması olduğunu söyledi. Eserlerine sergiyi gezen ziyaretçilerin yüklediği anlama da müdahale etmediğini söyleyen Natonski, bu söylemiyle de özgürlükçü bir düşünceye sahip olduğunu gösterdi. Sanatseverlerin sergiye ve eserlere olan ilgisinden de mutlu olduğunu söyleyen Natonski, kendisine verilen destek ve ilgiden dolayı da herkese teşekkür etti.

 

TOKAT’A GELDİ, EVLENDİ

Brian Natonski’nin Türkiye’ye ve Tokat’a uzanan yolculuğun altında ise aşk yatıyor. 2020'nin Mart ayında, internetten tanıştığı Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesinde görev yapan Doç. Dr. Özlem Onuk ile tanışmak için Tokat'a gelen Natonski Türkiye’nin damadı olarak ülkede kaldı.. 2021 yılının Şubat ayında evlenen çift halen Tokat’ta yaşamaya devam ediyor.

Dursun Ekrem Er / Özel Haber

2021/11/2021-11-02-18-50-09.jpg
2021/11/2021-11-02-18-50-14.jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Necati
    1 ay önce
    Nerede sergilendiğini de haberleştirseydiniz belki ilgilenenler için bir haber olurdu?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x