İş garantili Tarım Lisesi açıldı

İş garantili Tarım Lisesi açıldı

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü resmi web sayfasından yapılan açıklamada;  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Proje olan okulun açıldığı duyurularak sınavla öğrenci alacağı bildirildi. Öğrencilerin parasız yatılı bir şekilde öğrenimlerine devam edebilecekleri bir okul olacak.

06 Haziran 2020 - 13:09

 

Yapılan açıklamada; Eğitim süresi 4 yıl olup, 9. ve 10. sınıflarda ortak dersler ile ortak alan dersleri, 11. ve 12. sınıflarda alana kaynaklık eden meslek dersleri okutulmakta birlikte yabancı dil ağırlıklı teorik ve uygulamalı olarak yapılacaktır. 10. sınıftan itibaren bölge ve sektör ihtiyaçları ile öğrencilerin mesleki yeterlilikleri dikkate alınarak alan ve dal seçimi yapılacaktır.” Denildi. 
 
MESLEK DERSLERİNİ AKADEMİSYENLER VERECEK
Uzman eğitim kadrosuna sahip okulda meslek dersleri akademisyenler tarafından Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesinin Eğitim ve Sera alanları kullanılarak yapılacak. Okul bünyesinde Tarım Teknolojileri ile Tarla ve Bahçe Bitkileri alanları olmakla birlikte öğrencilerin modern tarım yöntem ve tekniklerini öğretmek ve böylece Türkiye Tarımına nitelikli ara eleman yetiştirerek mezun olduktan sonra da hem yüksek öğrenimine devamlarını hem de kamu ve özel sektörde istihdam edilmeleri sağlanacak.
 
TOGÜ'NÜN İMKANLARINDAN FAYDALANABİLE-CEKLER
Öğrenciler modern seralarda büyük tarım işletmelerinde fidan üretim tesislerinde çiçekçilik ve süs bitkileri yetiştiriciliğinde peyzaj ve çevre düzenleme faaliyetlerinde bulunabilecekler. Ayrıca Gaziosmanpaşa Üniversitesinin sahip olduğu sosyal ve sportif tesisler, kantinler, kafeteryalar, dinlenme alanları, kütüphane gibi tüm imkanlardan istifade edecekler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x