İş garantili Tarım Lisesi TOGÜ’de kurulacak

İş garantili Tarım Lisesi TOGÜ’de kurulacak

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer'in olağanüstü gayretleri başta olmak üzere, Tokat Valisi Ozan Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali'nin girişimleriyle Tokat'a Yeni Nesil Tarım Lisesi açılıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tokat'a "Yeni Nesil Tarım Lisesi" açılacağının müjdesini verdi. Üstelik bu liseler, iş garantili olacak.

26 Kasım 2019 - 10:23

Sabah Gazetesi’nin Ankara Bürosu’na misafir olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim-öğretim sisteminde yapılacak köklü değişiklikleri anlattı. Tokat ve Konya’da yeni nesil tarım liseleri açılacağının müjdesini veren Selçuk, “Öğrenci ineğin DNA’sına da bakacak, süt verimi ve toprağın verimini de inceleyecek. Bu liseler iş garantili olacak.” dedi. Bakan Selçuk, “ Tokat ve Konya’ya yeni nesil tarım liseleri açıyoruz. Öğrenci ineğin DNA'sına da bakacak, süt verimi ve toprağın verimini de inceleyecek. Bu liseler iş garantili olacak” dedi.

İş garantili Yeni Nesil Tarım Lisesi müjdesi Tokat’ta büyük sevinçle karşılandı. Bir tarım kenti olan meyve ve sebze üretiminde ülkenin en gözde şehirlerinden birisi olan Tokat Tarım Lisesi, Tokat Tarımına yön vereceğe benziyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi aldığımız Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi kampüs alanı içerisinde Ziraat Fakültesi ile işbirliği içerisinde Yeni Nesil Tarım Lisesi kurulacağını, bunun için üniversitenin uygun bir yeri bu amaçla gösterdiğini söyledi. Küçükali, Tarım Lisesinde hangi derslerin görüleceği, lisenin kaç derslikli olacağı gibi konuların bakanlık tarafından netleştirileceğini de belirterek önümüzdeki yıl açılmasının planlandığını açıkladı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat’ta 2019’da 9 bin 825 kez gıda denetimi yapıldı
Tokat’ta 2019’da 9 bin 825 kez gıda denetimi yapıldı
Tokat, polise en çok destek veren illerden
Tokat, polise en çok destek veren illerden