İşkur’dan insan kaynaklarına yönelik hamle

İşkur’dan insan kaynaklarına yönelik hamle

Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Tokat’ta, Tokat İli İnsan Kaynakları Platformu kurmak için harekete geçti.

26 Temmuz 2019 - 17:52

Tokat  İşkur Tokat’ta insan kaynakları platformu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, ilimizde Tokat İli İnsan Kaynakları Platformu kurmak için harekete geçti ve 25 Temmuz 2019 Perşembe günü bünyesinde insan kaynakları meslek elemanı istihdam eden imalat sektörü temsilcisi işyerinin insan kaynakları personeline yönelik toplantı gerçekleştirdi. Konu ile ilgili Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nün temel görevleri istihdamın korunması, istihdamın artırılması, işsizliğin azaltılması ve işsizlik sigortası işlemlerinin yapılması amacıyla yerel ve ulusal düzeyde politikalar üretmek ve üretilen politikalar baz alınarak çalışmalar gerçekleştirmektir. Bu görev ve sorumluluğumuz çerçevesinde Genel Müdürlüğümüz her geçen gün yeni adımlar atmakta, yeni istihdam politikaları oluşturmaktadır. En son gündemimizde olan çalışmamız ise 81 ilde oluşturulacak İnsan Kaynakları Platformu’dur. İlimizde 10 ve üzerinde çalışanı olan ve bünyesinde insan kaynakları personeli istihdam eden firmaların yer alacağı Tokat İli İnsan Kaynakları Platformu’nun ilk toplantısı 25 Temmuz 2019 Perşembe günü gerçekleştirilmiştir. Gerçekleştirilen toplantıya İl Müdürlüğümüz ve Tokat SGK İl Müdürlüğü idarecileri ile ilimizde imalat sektöründe faaliyet gösteren 15 işyerinin insan kaynakları sorumluları katılmıştır”

 

“5 farklı gurup için platform oluşturuldu”

Tokat’ta 5 farklı gurup için platform oluşturulduğunu açıklayan müdürlükten, “Oluşturulan platform çerçevesinde katılımcılara Tokat İli İnsan Kaynakları Platformu, platformun gelecek dönemlerde gerçekleştirecekleri, İŞKUR ve SGK hizmetleri konulu sunum gerçekleştirilmiştir. Ulaştırma, Otomotiv ve İnşaat Sektörü temsilcileri ile 22 Ağustos 2019;  Market, Konaklama ve Kafe Sektörü temsilcileri ile 25 Eylül 2019; Eğitim, İletişim ve Sağlık Sektörü temsilcileri ile 24 Ekim 2019; Giyim ve Perakende Ticaret Sektörü temsilcileri ile 21 Kasım 2019 tarihlerinde toplantı gerçekleştirilecek olup, ilimizde 5 farklı grup için insan kaynakları platformu oluşturulmuştur.” denildi. Haber Merkezi.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x