İstanbul Havalimanı’nda Tokat dünyaya tanıtılıyor

İstanbul Havalimanı’nda Tokat dünyaya tanıtılıyor

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlarda Tokat tanıtım etkinliği başladı. Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi ve Tokat Kent Konseyi ortaklaşa düzenlenen dev tanıtım organizasyonunda dün başladı. 29 Kasım’a kadar sürecek olan Tokat Tanıtım Günlerine ilk gün ilgi yoğun oldu

28 Kasım 2019 - 10:32

Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi ve Tokat Kent Konseyi ortaklaşa Yeni Havalimanında Dış Hatlarda Tokat Tanıtım Günleri düzenleniyor. 27-28-29 Kasım 2019 tarihlerini kapsayan etkinlik dün başladı.  Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz ve İl Kültür Müdürlüğü’nden görevli yetkililer organizasyonun ilk gününde oradaydı. Tokat’ın yöresel lezzetleri, geleneksel el sanatları, doğal ve kültürel zenginliklerinin tanıtıldı alana yerli yabancı birçok yolcu ilgi gösterdi.

Tokat’ın tüm güzelliklerini yansıtan fotoğrafların yanı sıra Yeşilçam’da Tokat Yazmaları Sergisi de yöresel lezzetlerin yanı sıra tanıtım etkinliğinde görücüye çıktı. Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen etkinliğin şanslı şehri Tokat oldu. Ayrıca Tokat Tanıtımı etkinliği 1-2 Aralık 2019 tarihlerinde İstanbul Capitol AVM’de yapılacak.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x