İstanbul Niksarlılar Derneği Burs Alacakları Açıkladı

İstanbul Niksarlılar Derneği Burs Alacakları Açıkladı

İstanbul Niksarlılar Derneği tarafından 2017/2018 öğretim yılında verilecek öğrenci bursları açıklandı. Kuruluşundan itibaren her yıl düzenli olarak verilen öğrenci bursu almaya hak kazananların isimleri dernek sitesinde kamuoyuna duyuruldu

07 Aralık 2017 - 11:37

Önceleri yalnızca İstanbul'da dört yıllık devlet üniversitelerinde okuyan Niksar'lı öğrencilere verilmekte olan burslar, yoğun talep ve ihtiyaç karşısında Dernek Yönetiminin duyarsız kalmaması ile İstanbul dışında okuyacak öğrencileri de kapsayacak şekilde genişletilmişti.
İstanbul Niksarlılar Derneği'ne, Mevcutta geçtiğimiz yıldan transciriptlerini ulaştıran ve değerlendirmesi tamamlanan 49 öğrencinin bursu devam ederken, bu yıl 32 yeni öğrencinin eklenmesiyle toplam 81 öğrenci burs alacak.
Konu ile ilgili İstanbul Niksarlılar Derneğinden yapılan açıklamada, çok aşırı burs talebi ile karşılaştıklarını, tamamen gönüllülük esası ile İstanbul'da ki yardımsever Niksarlıların katkısı ile 300'ü aşkın burs talebini karşılamalarının mümkün olmadığını ifade edildi. Açıklamada, derneklerinin İstanbul'da kurulu bulunduğundan öncelikle İstanbul'a okumak amacıyla gelen Niksar'lı öğrenciler için uygulanan burs çalışmasının, görülen ihtiyaç üzerine Türkiye ölçeğine yayıldığını ancak bu işi sadece İstanbul Niksarlılar Derneği'nin karşılamasının mümkün olmadığını, bu nedenle tüm STK, kişi ve kuruluşların birlikte hareket ederek Niksar'ın okuyan çocuklarına küçükte olsa katkıda bulunmalarına işaret edildi.
Dernek açıklamasında; Burs komitemiz 300 başvuru içerisinden yalnızca 80' ine cevap verebilmeleri sebebiyle oldukça titiz ve uzun bir çalışma yapmak zorunda kaldılar. Belki de verebildiklerimizle değil, veremediklerimizle de anılacak olsak ta, imkanlarımız ölçüsünde öğrencilerimizi tespit etmeye çalıştık. Gönül ister ki tüm talepleri karşılayabilsek ancak ne kadar bağış toplayabiliyorsak o kadar burs verebilmekteyiz, çünkü derneğimizin hemşehrilerimizin burs bağışından başka kaynağı bulunmamaktadır, bu iş tamamen İstanbul'da ki hemşehrilerimizin yardımları ölçüsünde olmaktadır denildi.
300 'ü aşkın burs talebi içerisinden Niksarlılar Derneği Burs Komisyonu yaklaşık iki aylık bir çalışma sonrası titizlikle araştırmalarını sonuçlandırarak ilk etapta 81 öğrencimize, aylık 200 TL burs imkanı sağlandı. 81 öğrencinin burs alabilmek için istenilen yeterlilik ve belgelerini tamamlamayanların yerine yedeklerden öğrencilere çağrı yapılacak. Yedek öğrencilerle ilgili bilgi ayrıca verilecek olup yeni burs kaynağı sağlanması halinde de yedek öğrencilere verilecek burslarla sayının daha da artırılmasına yönelik çalışmalar devam ettiğinden, yardımsever hemşehrilerimizin ihtiyacı olan diğer öğrencilerimizin de burs alabilmeleri için dernek yetkilileri ile irtibata geçmeleri için çağrı yapıldı.
İstanbul Niksarlılar Derneği' nin 0216 330 34 60 nolu telefonundan ya da www.niksarder.com internet sitesinden konu ile ilgili bilgi alınabileceği gibi, derneğe burs bağışında bulunmak isteyenler TR37 0006 2000 8480 0006 2995 54 nolu İstanbul Niksarlılar Derneği burs hesabına bağış yapabileceklerdir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GOÜ Rektör'ü kim olacak?
GOÜ Rektör'ü kim olacak?
İYİ Parti'den mi aday olacak?
İYİ Parti'den mi aday olacak?