İtfaiyecilere teşekkür

İtfaiyecilere teşekkür

19 Ocak Pazar Günü Yazmacılar Sitesinde çıkan yangına müdahale ederek büyük bir facianın eşiğinden dönülmesini sağlayan itfaiye erleri ile Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu bir araya geldi. Eroğlu özverili çalışmalardan ötürü itfaiye ekiplerine teşekkür etti

22 Ocak 2020 - 11:24 - Güncelleme: 26 Ocak 2020 - 13:09

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İtfaiye personeli ile Hıdırlık Sosyal Tesislerinde bir araya gelerek, Pazar günü Yazmacılar Sitesinde meydana gelen yangında gösterdikleri gayretlerinden dolayı teşekkür etti. Öncelikle İtfaiye Personellerine söz hakkı veren Başkan Eroğlu, İtfaiyecilerin istek ve temennilerini dinleyerek, son 5-6 yıl içerisinde gerçekleşen büyük yangınlardan bahsedildi.

Yazmacılar Sitesinde Pazar günü çıkan ve facianın eşiğinden dönülen yangını hatırlatan Başkan Eroğlu, “Geçtiğimiz Pazar günü zor bir sabaha uyanmıştık. İtfaiye ekiplerimizin canlarını tehlikeye atarak yangına karşı nasıl mücadele ettiklerine bir kez daha şahit olduk”  dedi. Her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında belirli etkinliklerle itfaiye haftasını kutladıklarını hatırlatan Eroğlu, itfaiye ekipleri ile gurur duyduklarını söyledi.

Böyle büyük bir yangına ilk kez şahit olduğunu anlatan Eroğlu, “Şehrimizin tanıtımını yapan sanatkâr Yazmacılar esnafımızın işyerlerinin yanması bizleri ziyadesiyle üzdü. Herkes can siperhane, canını tehlikeye atarak mücadele verdi. Daha büyük olaylara imkân vermeden yangın söndürüldü. Alt katlardaki bazı kimyasal malzemelerin, tüplerin patlayabilme ihtimalini göz önünde bulundurarak çok büyük bir olayın eşiğinden dönüldüğünü gördük. Bu noktada sizlere teşekkür etmek istedim” dedi.

Can kaybı olmamasına sevindiklerini söyleyen Eroğlu, yaralı itfaiye erlerine şifa diledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x