İTTİFAK HASSASİYETİNE VURGU

İTTİFAK HASSASİYETİNE VURGU

AK Parti Gurup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin, basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. İttifak sorularına cevap veren Zengin; “Biz MHP ve AK Parti olarak bir birimizin rakibi değiliz. Biz aynı yerde duran ittifak etmiş partileriz. Yani ittifak yaptığımız illerde ki yaklaşımımız nasıl ortaksa, ittifak yapılmayan yerlerde de bu işin doğasına uygun bir tavır içerisinde olmamız lazım. Biz parti olarak bunu yapıyoruz” dedi.

07 Mart 2019 - 10:52 - Güncelleme: 07 Mart 2019 - 11:31


AK Parti Gurup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin, düzenlenen kahvaltı programında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Programa Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti İl Başkanı Metin Polat, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Öztürk ve partililer katıldı. Yerel seçimler ve gündeme dair açıklamalar yapan Gurup Başkanvekili Özlem Zengin, basın mensuplarının sorularına da yanıtlar verdi. Açıklamasına seçimlerin önemine değinerek başlayan Zengin, “Partimiz kurulduğundan beri teşkilatlarımızda çalışan bir insanım o günden bugüne hiçbir seçimin sadece seçim olmadığına şahitlik ettim. Bunun sebebi Türkiye'de siyaset kurulduğundan beri her zaman devletle millet arasında bir mücadeleden kaynaklanıyor. Yani devlet mi milleti yönetecek, millet mi devleti yönetecek? Bu sorunun cevabı aslında Türkiye'de demokrasinin nasıl konumlandığını ortaya koyuyor. Ak Parti kuruldu kurulalı hep millet devleti yönetsin diyen bir siyasi partidir. Bilindiği gibi İlçe Belediye Başkan adaylarımızın bazılarında değişikliğe gittik. Şunu çok net söyleyebilirim ki bütün kararları genel merkez verdi. Biz aslında resmi anlattık, eğrisiyle doğrusuyla. Genel merkezimizin elinde bizim bildiğimizden daha fazla bilgiler var. Hal böyle olunca bu kararı Cumhurbaşkanımızın başkanlığında seçici heyet karar verdi. Bunu sorumluluğu üzerimizden atmak adına söylemiyorum süreci anlatıyorum. Her birimiz bizlere sorulan kısımlardan sorumluyuz. Devamında güzel bir tablo oldu sahada çalışmalara başladık. Seçim kampanyanın en yoğun dönemindeyiz. Yerel seçimleri genel seçimlerden ayıran özellik kaç tane belediyeniz olacak sorusudur ve kaçını muhafaza ettiğinizdir” dedi.

MHP ile yapılan ittifaka değinen Zengin, Tokat'ta ittifak olmadığını her iki partinin de aday çıkardığını kaydederek ittifak yakışır söylemler içerisinde olunması gerektiğini söyledi. Zengin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“MHP İLE RAKİP DEĞİLİZ”
“Biz ittifak sürecini Ak Parti'ye yaraşır bir şekilde sürdürüyoruz, Tokat'ta da öyle yapıyoruz ve gerçek neyse onu söylüyoruz. Ben özellikle Tokat'ta dolaşırken kafa karıştıracak söylemlere çokça rastladım. MHP'nin otobüs giydirmelerini de çokça gördüm. Tokat'ta AK Parti'nin ve MHP'nin adayları ayrı ayrı. Ben Mahir Ünal beyle konuştum ve görsel anlamda kampanyalar nasıl uygulanacak. İttifak olmayan illerde hangi görseller nasıl olacak bir daha öğrenmek istedim. Sonuç olarak biz çatı olarak ittifak etmiş iki partiyiz, partilerin bazı il ve ilçelerde ortak adaylarımız var. Ama Tokat'ta ve ilçelerde AK Parti olarak aday çıkardık ve adaylarımız var. Çok net olarak da biz kendi adaylarımızı destekliyoruz. Tokat kamuoyu için iki parti arasında hiçbir fark yok hepimiz Tayyip Erdoğan'a çalışıyoruz diye kampanya yapmayı ben bu Tokat'a ait ittifak algısıyla örtüştüremiyorum. Çünkü gerçeği anlatmamız lazım bu bizim için çok önemli. Biz MHP ve AK Parti olarak bir birimizin rakibi değiliz. Biz aynı yerde duran ittifak etmiş partileriz. Yani ittifak yaptığımız illerde ki yaklaşımımız nasıl ortaksa, ittifak yapılmayan yerlerde de bu işin doğasına uygun bir tavır içerisinde olmamız lazım. Biz parti olarak bunu yapıyoruz. Ben ittifakta ki partide olan hiçbir arkadaşıma zarar verecek hiçbir şey söylemem. Biz dürüstçe şunu söyleriz bizim partilerimiz Türkiye için aynı fikir altında buluşuyor. Bazı yerlerde ittifak uygulanıyor ortak adayımız var bazı yerlerde yok. Biz böyle anlatıyoruz, biz ittifakı doğru anlatıp elbette ki oyu AK Parti'ye istiyoruz. Bunu yaparken de ittifakta olduğumuz diğer arkadaşlarımızı incitecek tek bir söz dahi söylemeden kendi projelerimizi anlatıyoruz. Birde biz diğer partilere çatarak siyaset yapmıyoruz. Bizim amacımız kaybettirmek değil, kazanmak. Ak parti siyaset yaparken kazanmaya odaklı yapar. AK Parti diğer parti kaybetsin diye çalışan bir parti değildir.”

“TOKAT OLARAK İSTEDİKLERİMİZİ ALMIŞ DEĞİLİZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştüklerini ve taleplerini sıraladıklarını ifade eden Ak Parti Gurup Başkanvekili Özlem Zengin, “Cumhurbaşkanımızla Tokat'ı değerlendirdik, şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim bunu orada da ifade ettim. Biz Tokat olarak hala istediğimizi alabilmiş değiliz. Bir sürü şeye ihtiyacımız var bunları sıraya koyduk. Her hafta vekil arkadaşlarımızla beraber muhakkak bir bakanımızı ziyaret ettik. Taleplerimizi öncelikli sıraya koyduk. İnşallah meyvelerini almaya başladık ve arkası da gelecek. Vatandaşımız gönüllü oy verirken bir şey talep etmezken Tokat'ın hak ettiği oranda yatırım alması için gayret ediyoruz. Havaalanımız olsun tarımsal kalkınmalarımız olsun bunları her yerde anlattık. Bizim istediğimiz tarım da adından söz ettiren bir il olmak. Bizim ilacımız tarım ve ardından turizm. Bunları öne çıkaracak hamleler yapacağız hep birlikte. İnşallah seçimlerde de iyi bir netice alacağımızı ümit ediyorum” şeklinde konuştu.

MERVE DEMİREL OLAYINA AÇIKLIK GETİRDİ
Polisin gözaltına alması sırasında yaşanan olaylar sonrası Merve Demirel'in yanında olduklarını Cumhuriyet Gazetesinin olayı çaptırdığını söyleyen Zengin, Genel Kurulda konuyla alakalı ne söylediklerine açıklık getirdi. Merve Demirel'e suç duyurusunda bulunması için çağrıda bulunduğunu ve böyle bir olayı asla kabul edemeyeceğini belirten Gurup Başkanvekili Zengin konuyla alakalı şöyle konuştu:
“Bir şeyi öğrenmenin yolu aslında ne oldu? sorusunu sormaktır. Bizler bir kare fotoğraf gördük, bunun üzerine ben iç içleri bakanlığımızı arayarak bu görüntülerin tamamını göndermelerini rica ettim. Genel kurula gitmeden bu konuyla alakalı ne varsa toparladım. Genel kurulda söz bana geldiğinde meseleyi son derece net bir şekilde orada izah ettim. Orda ne konuşsak kayıt alınıyor, o yüzden ne söylediklerimizi bilerek konuşuyoruz. Dedim ki ben bu olayı gördüğüm zaman çok üzüldüm. Biz bu olayın başından sonuna kadar takipçisiyiz. Mecliste son dönemde özellikle HDP milletvekilleri ve CHP'liler ilginç bir dil kullanıyorlar. Her seferinde söz il emniyet müdürünüz, sözde İlçe Emniyet müdürünüz, kendini vali sanan kişi gibi sözler sarf ediyorlar bunu devletin valisine diyorlar. O günde ben bu konuşmayı yapmadan hemen önce yine HDP2li vekil aynı şeyi yaptı. Dedim ki yine siz bazı olayları gösterirken siz aslında olayın kendisinden ziyade başka yere gelmeye çalışıyorsunuz. Ben hangi sebepten olursa olsun bir genç kızın başına böyle bir şey gelmesine asla tahammül edemem. Ben konuşmayı yaparken bu kız hala şikayetçi olmamıştı, ben gitsin şikayetçi olsun bizde takip edelim dedim. O gün biterken CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu beraber gidip şikayetçi olduklarını söyledi. Bende iyi yapmışsınız dedim.
Ben görüntüleri seyrettim, orada bir arbede ve telaş var bu telaş kelimem sanki olayı izah ediyormuşuma dönüştü. Neticede bu arbededen ortaya çıkan yanlış bir tavır var. Keşke dedim bekleseydi kadın polis çağırsaydı ve onlar müdahale etseydi. Devamında dedim ki bir polisin yaptığı davranıştan dolayı siz bütün polis teşkilatına tacizci diyemezsiniz. Bir bu olayın başına gelen genç kızın hukukunun korunması, bu işi yapan polise savunma hakkı verilmesi hak ettiği cezayı olması ve polis teşkilatına kimsenin tacizci gibi iğrenç bir ifade kullanılmaması. Bu kadar net olan bir meseleden sonra Cumhuriyet gazetesi haber yaptı. Bir telaş içerisinde yaptı ne var ki bundan demişim gibi anlam çıkardılar. Baktım Tokat'ta da kafayı bazı insanlara takan hiç tanışmadığımız insanlar çok çirkin yazılarda vardı. Ben kadınlar için hep mücadele ettim. KADEM'in kurucularındanım ve isim annesiyim”

Eroğlu: “Daha da gelişen bir Tokat için yola revan olduk”
Tokat Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Eyüp Eroğlu ise konuşmasına tekrar aday gösterilmesinde emeği olan herkese teşekkür ederek başlayarak, “Önümüz deki 5 yılda daha büyük gelişen ve daha değişen bir Tokat'ı birlikte imar etmek için yola revan olduk. Bizler sokaklardayız esnafımızın, vatandaşımızın yanındayız. 5 yıldır onları yalnız bırakmadan yürüdüğümüz bu yolda 5 yıl daha onlarla yürümek istediğimizi anlatıyoruz. İki tane kelime var olgu ve algı. Oldu nedir sonuçtur. Algı ise olan yada olmayan bir şeyin piyasaya sürülmesidir. Biz Cumhurbaşkanımızdan ve partimizin çizgisinden şunu gördük, bir çalışmak, iki atıp tutmamak, üç kimsenin arkasından dedikodu yapmamak yalan konuşmamak. Yani derdimiz çalışmak hizmet üretmek. Biz partimizden bunu gördük. Biz bunları yaptık ve yapacağız. Allah şükür hiçbir adayın ne yanından ne arkasından bir şey söylemiyoruz. Hepsini seviyoruz biz yolumuza devam edip daha büyüyen bir Tokat'ı inşa etmek derdindeyiz. Milletimizde maşallah sağ duyulu kendisine hizmet edeni de biliyor, bu ülkeye ve bu şehre kimlerin neler yaptığını da biliyor. Verdiğimiz sözleri yaptık, yeni dönem içinde projelerimizi tanıttık 71 çalışmayı daha şehrimizle buluşturacağız” dedi.

Polat: “Hedef 12'de 12”
AK Parti İl Başkanı Metin Polat'ta AK Parti'de siyaset yapmanın huzuru ve mutluluğu içerisinde olduklarını ifade ederek, yerel seçim öncesi hedeflerini açıkladı. Polat; “Son günlerde seçimler öncesi milletimizle beraberiz. Şunu görüyoruz hakikaten Ak Parti'nin yanında Cumhurbaşkanımızın yanında. Hem ülkemizde hem de yerelde belediyelerimizin vermiş olduğu sözleri iktidarın nimetleriyle de desteklenip yapılan hizmetler milletimize huzur vermiş durumda. Biz şuan seçim için insanlarımızla buluştuğumuz zaman başımız eğik değil. Çok şükür yapılan hizmetleri anlatırken sadece hatırlatmış oluyoruz. Yapılanlar ister istemez sıradanlaşıyor ve unutuluyor. Biz Belediye Başkan adaylarımızı Cumhurbaşkanımızın emaneti olarak görüyoruz. Vatandaşlarımız Cumhurbaşkanımızın ve kadrolarımızın samimiyetine güveniyor ve inanıyor. Bu konuşurken insanlarımızın vermiş olduğu tepkilerden belli oluyor. Milletimizin derdi neyse bizim derdimizde odur sevince neyse sevincimiz de odur. Bu memlekette hep beraber yaşadık. İlçelerden zaman zaman haberler geliyor işte kaybediyoruz gibi algılar. Arkadaşlar insanlar kendi tahminlerini sanki orda var olan bir şeymiş gibi anlatıyorlar. Bizde geziyoruz görüyoruz Allah'ın izniyle yine AK Parti 12'de 12 yapacak ve Tokat'ta bütün belediyeleri alacaktır” ifadelerini kullandı.

2019/03/2019-03-07-10-55-02.jpg
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşmeye başladık
Normalleşmeye başladık
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI