iYi OYNAYAN TOKATSPOR KAZANDI

iYi OYNAYAN TOKATSPOR KAZANDI

Tokatspor - Kahramanmaraşspor maçını tribünden izleyen Türkiye Ampute Milli Takım Kaptanı Osman Çakmak maçtan sonra spor müdürümüz Arif Sağdıç’a maçı değerlendirdi

25 Şubat 2019 - 13:30 - Güncelleme: 26 Şubat 2019 - 13:37


Osman Çakmak, yaptığı açıklamada, “Ben maçı Tokatspor ve Kahraman Maraş spor başkanları ile beraber protokol tribününde beraber izledim. Maçtan önce bu zorlu maçı iyi iyi oynayan hak eden kazansın dedim. Tokatspor takımının maçta şiddetle puana ihtiyacı vardı. Tabi biz önce vatanımıza bayrağımıza toprağımıza sahip çıkmak zorundayız. Milletimize saygı duyup toprağımıza sahip çıkmak zorundayız. Bende bir Tokatlı olarak kendi şehrimin takımı olan Tokatspor takımının bu durumuna üzülüyorum. Futbol olarak bulunduğu ligde zor durumda olan takımımın kazanması beni mutlu etti.

Kahramanmaraş spor başkanı ile protokolde beraber oturduk kendisi çok iyi bir insan. Başkan dedim biz bu maçı kazanalım dedim kendisi de sahada iyi olan takım kazansın dedi. Tabiki Tokatspor takımının sahada şiddetle puana ihtiyacı vardı. Kazanmalarından dolayı kendi takımım olan Tokatspor takımını tebrik ediyorum.  Bizim futbol anlamında görmek istediğimiz tabloda gençlerin kıran kırana sahada mücadele etmelerini bekliyoruz. Futbolcu kimliğim ile ben sahada gençlerin daha iyi mücadele etmelerini istiyorum. Futbolcu kimliğim ile ben bu sahadan çıkacak bir genç sporcunun milli takımda oynamasını arzu ediyorum. Irkçı değilim ama bir sporcunun milli takımda oynamasını tabi isterim.

Yabancıların yerine kendi gençlerimizin oynaması bizi gururlandırır. İnşallah Tokatspor takımı ligde kalır futbolda güzel günler yaşarız. Biraz daha tribünlerin dolu olması gerekiyor ne kadar taraftar maça gelirse futbolcular o kadar iyi mücadele ederler. Bende bir futbolcu olarak bu havayı sahada soluyorum çok taraftarın maça gelmesi sahada futbolculara doping etkisi yapıyor. Türbinlerin dolu olmasından dolayı futbolcuların performansı artıyor. Ülkemizde gençlerin aileleri ile maça gelip izlemeleri daha iyi olur” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x