İYİ PARTİ’DEN DAVET

İYİ PARTİ'DEN DAVET

İlk basın toplantısını dün gerçekleştiren İYİ Parti'nin Tokat Kurucu İl Başkanı Mustafa Afşin Ünverdi, “İYİ Parti Türkiye'nin makul aklıdır, Türkiye'nin sağduyusudur. Parti devleti değil, adil hukuk devleti ve ekonomik kalkınma isteyen herkesi partiye davet ediyorum” dedi

22 Aralık 2017 - 10:49 - Güncelleme: 27 Ocak 2018 - 13:55

Meral Akşener'in Genel Başkanlığını yaptığı İYİ Parti, Tokat'ta Kurucu İl Başkanı Afşin Ünverdi önderliğinde ilk basın toplantısını dün akşam Tower Otel'de gerçekleştirdi.  İl Disiplin Kurulu, Merkez İlçe Başkanlığı, parti yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla geniş bir tanıtım toplantısı düzenlenirken Kurucu İl Başkanı Afşin Ünverdi, İYİ Parti'nin duruşu, ilkeleri, vizyonu ve misyonu hakkında bilgiler verdi. Ünverdi, “İYİ Parti siyasi yelpazede milli merkezi temsil etmektedir. Merkezin sağında veya solunda değildir. İYİ Parti merkezin kendisidir. Türkiye'nin sağduyusudur” dedi.
16 Kasım 2017 tarihinde İyi Parti Genel Merkezi tarafından Tokat'a Kurucu İl Başkanı olarak görevlendirilen Av. Afşin Ünverdi, başta Genel Başkan   Meral Akşener'e, Genel Merkez yöneticileri ve desteklerini hiç esirgemeyen partili yol arkadaşlarına şükranlarını sunarak konuşmasına başladı.
İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu üyesi Fatih Demirkol, İl Disiplin Kurulu Başkanı, Merkez İlçe Başkanı ve parti yönetim kurulu üyelerine seslenen İl Başkanı Ünverdi, il yönetimini, il disiplin kurulunu, Tokat Merkez İlçe, Artova, Sulusaray, Reşadiye ve Niksar teşkilatlarını resmi olarak oluşturarak  bu ilçelerde ilgili valilik ve kaymakamlıklara başvuruda bulunarak partilerinin tüzel kişiliğini kazanmasını sağladıklarını ifade etti. Erbaa, Zile, Yeşilyurt ve Almus ilçelerinde de kurucu ilçe başkanlarını görevlendiklerini bildiren İl Başkanı Ünverdi, “Çok kısa bir süre içerisinde diğer ilçelerimizle birlikte bu ilçe teşkilatlarımızı da yetkili makamlara bildirerek teşkilatlarımızın  tüzel kişiliklerini kazanmalarını sağlayacağız” dedi.

İYİ PARTİ, TOKAT'TA BU İSİMLERDEN OLUŞUYOR
Parti teşkilatını da tanıtan Ünverdi, “ İl Disiplin Kurulu Başkanımız Sayın Ali Yüksel Fermanlı'dır. Merkez İlçe Başkanımız Sayın Nermin İspirli Kurddan, Niksar İlçe Başkanımız Sayın Murat Basut, Erbaa İlçe Başkanımız Sayın Engin Gürbüz, Zile İlçe Başkanımız Sayın Hasan Dalgıç,  Reşadiye İlçe Başkanımız Sayın Okan Sabri Gürüf, Yeşilyurt İlçe Başkanımız Sayın İsmail Tüze, Sulusaray İlçe Başkanımız Sayın Duran Söylemez, Artova İlçe Başkanımız Sayın Ahmet Öztürk ve Almus İlçe Başkanımız Sayın Hasan Şahin'dir. Bu vesile ile kendilerini tebrik ediyor ülkemize ve memleketimize hayırlı hizmetler yapmalarını temenni ediyorum” dedi.

TÜZÜKTE YÜZDE 25 KADIN KONTENJANI KURALI VAR
İYİ Parti Tokat İl Başkanı Mustafa Afşin Ünverdi, yaptığı kısa bilgilendirmenin ardından konuşmasına devam etti. Ünverdi, “Yönetim kurullarımızı oluştururken partimizde görev yapmak isteyen çok sayıda gönüldaşmızın teveccühlerine mazhar olduk. Ancak yönetim kurullarımız kurucu niteliğe sahip olduğundan yasa ve tüzük gereği  sınırlı sayıdaki kontenjanımız nedeniyle, çok istememize rağmen bir çok arkadaşımızı listelerimize yazamadık. İlerleyen süreçte farklı görevlerle bu durumu telafi etmek için elimizden geleni yapacağız. Tüzüğümüzdeki yüzde 25 kadın kontenjanı kuralını  tüm teşkilatlarımız nezdinde yerine getirdiğimiz de belirtmek istediğim bir başka husustur” diyerek oluşum sürecinden bahsetti.

“İYİ PARTİ TÜRKİYE'NİN SAĞDUYUSUDUR”
İYİ Parti adına Tokat'ta gerçekleştirdikleri ilk basın toplantısı olması nedeniyle Partinin duruşu, ilkeleri, vizyonu ve misyonu hakkında bilgiler veren İl Başkanı Ünverdi şöyle konuştu: “ İYİ Parti siyasi yelpazede milli merkezi temsil etmektedir. İYİ PARTİ merkezin sağında veya solunda değildir. İYİ Parti merkezin kendisidir. İYİ Parti'nin temsil ettiği milli merkez, merkezin sağında ve solundaki tüm vatanseverleri kucaklar. İYİ Parti Türkiye'nin makul aklıdır. İYİ Parti Türkiye'nin sağduyusudur. İYİ Parti, aklı ve milli çıkarı politikalarının merkezine koyan bir partidir.  İYİ Parti, çok farklı siyasi gelenekten gelen insanın, aynı partinin çatısı altında, gömleklerini çıkarmadan, üzerlerinde vatanseverlik ceketi ile yer aldıkları partidir. İYİ Parti, kimsenin kendisini yabancı veya öteki hissetmediği, çok değişik siyasi kültürlerden gelen insanların ortak paydası olan Türkiye sevgisi ve Türkiye'nin parlak geleceğinde birleştiği partidir. İYİ Parti; farklı siyasal kimliklerin ortak bir paydada, normalleşen, parlamenter demokrasi, hukuk devleti, kalkınan Türkiye düşüncelerinde birleştiği partidir. İYİ Parti, gerilim ve dışlama politikaları ile ayrıştırılmaya çalışılan milletimizi, yeni bir icraat ve kalkınma ülküsünde buluşturacak. Biz normalleşmenin, projelerin, çözümlerin, zaferlerin, huzurun, güven duygusunun partisi olacağız. Ve hangi kesimden olursa olsun, her bireyin umudu olacağız.”

“GÜCÜMÜZÜ VE YETKİMİZİ TÜRK MİLLETİNDEN ALIYORUZ”
“İYİ Parti gücünü ve yetkisini Türk milletinden alır. Tek gayesi Türk milletine hizmettir.  Türk milleti ve Türkiye'nin çıkarlarını her şeyin üstünde tutar” diyen İl Başkanı Afşin Ünverdi, “İYİ Parti, merkezine insanı alan ve insana güven ve saygıyı ilke edinmiş olup, insanların özündeki inancının ve özgür düşüncesinin teminatıdır. İYİ Parti siyasetin bir kültür, bir edep, bir yaşama terbiyesi olduğunun bilinciyle, yüksek ahlaki standartlarda açık, dürüst, hesap verebilir bir siyaset anlayışını hâkim kılacaktır. İYİ Parti adaletin, huzurun, güvenin, normalleşmenin ve başarının adresidir. İYİ Parti, Türk devletinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş ilkelerine sıkı sıkıya bağlı, güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistemi, kuvvetler ayrılığını, hukukun üstünlüğünü esas alan, demokratik sosyal ve laik bir devlet anlayışını hayata geçirmeyi taahhüt eder” diye konuştu.

İŞTE PARTİNİN 5 TEMEL HEDEFİ
İYİ Parti'nin beş temel hedefine de değinen Tokat İl Başkanı bunları; Milli birlik ve kardeşlik, kuvvetler ayrılığı ve parlamenter sisteme dönüş, sürdürülebilir, rekabetçi üretime dayalı ekonomik büyüme, parti devletinden milletin devletine dönüş ve sonuç alan, etkin bir dış politika olarak sıraladı. İl Başkanı Ünverdi, “Özetle;  Ayrımcılığın ve ötekileştirmenin olmadığı bir toplum isteyen herkesi, adil seçim, adil yönetim, adil yargı isteyen herkesi, parti devleti değil, hukuk devleti isteyen herkesi, ekonomik kalkınma ve adil bölüşüm isteyen herkesi, liyakat esasına göre yönetilen bir kamu düzeni isteyen herkesi, İYİ Partiye davet ediyoruz. İYİ Parti'yi sadece bizlerin değil yüzde 100'ün umududur” diyerek konuşmasına son verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x