İYİ Parti’li Er’den Engelliler Günü mesajı

İYİ Parti’li Er’den Engelliler Günü mesajı

Tokat Belediyesi İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi ve Gurup Başkanı Erkan Er, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” münasebetiyle yazılı bir açıklama yaparak, Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal yönleriyle de hepimizi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çaba göstermesi gereken bir konudur” dedi.

02 Aralık 2019 - 15:54

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” münasebetiyle yazılı bir açıklama yapan Tokat Belediyesi İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi ve Gurup Başkanı Erkan Er, engelli vatandaşlara yönelik kendisi ve toplumla barışık yaşamalarını sağlayacak çalışmalar yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

Er yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü”, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığın oluşturulması açısından son derece önem arz etmektedir.  Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal yönleriyle de hepimizi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çaba göstermesi gereken bir konudur. Yaşamın farklı alanlarında, engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre çeşitli düzenlemelerin yapılması, engelli vatandaşlarımızın yaşamsal faaliyetlere ve sosyal hayata katılımını güçlendirecektir.

Engelli bireylerimizin toplumla bağının kopmasına engel olarak, kendisi ve çevresiyle daima barışık olması için çalışmalar yapmamız elzemdir. Engelli bir birey sosyal yaşamdan kendini soyutlamamalıdır. Böylece başarıyı yakalamada kendi engelini aşmış olacaktır. 3 Aralık ‘Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla, tüm vatandaşlarımızı, engelli vatandaşlarımıza karşı daha bilinçli, daha duyarlı, daha sorumlu bir anlayışla, yardımcı ve destek olmaya, onların sorunlarını kendi sorunlarımız gibi düşünerek yaşamaya davet ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde tüm engelli kardeşlerimize mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x