İYİ Parti yerel seçimde iddialı

İYİ Parti yerel seçimde iddialı

İYİ Parti İl Başkanlığına atanan Ömer Sağol ilk basın toplantısında yerel seçimlerle ilgili iddiasını ortaya koydu. Sağol, “Tecrübeli kadrosu ve siyasi deneyimi olan teşkilatlarımızla genel seçimlerde nasıl 5 milyon oy alarak meclise girdiysek yerel seçimlerde de yeni teşkilat yapısıyla artılarımızı da ortaya koyarak zafere ulaşacağımıza inancım tamdır” dedi

10 Eylül 2018 - 10:52

İYİ Parti Tokat İl Başkanlığı Afşin Ünverdi’nin görevinden istifası etmesinin ardından İl Başkanlığına atanan Ömer Sağol, 8 Eylül cumartesi günü parti binasında basın açıklaması yaparak yeni yönetim kurulu üyelerini açıkladı. Sağol açıklamasına, kurucu İl başkanı Afşin Ünverdi  ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek başlarken yerel seçimlere dikkat çekti.

Geçmiş yönetime teşekkür ederek sözlerine başlayan İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol,  “Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi ve Teşkilat başkanımız Koray Aydın beyin görevlendirilmesi ile Tokat İl Başkanlığına görevlendirilmiş bulunuyorum. Şehrimize, milletimize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum. Partimizin kurulmasında emeği geçen Kurucu İl Başkanımız Mustafa Afşin Ünverdi beyefendi ve yönetim kuruluna, zerre kadar faydası olan İYİ partili arkadaşlarıma ve üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Önümüzdeki yerel seçime değinen Ömer Sağol, “Yerel seçimlerde İYİ partinin merkez de dahil olmak üzere 11 ilçemizde ve beldelerimizde doğru adaylar ve teşkilatımıza gönül verenlerin kapı kapı gezerek başarı elde edip seçimleri kazanmasıdır. Bu inanmışlar ordusunun başaramayacağı hiçbir seçim yoktur. Yeni bir parti olmamıza rağmen, tecrübeli kadrosu ve siyasi deneyimi olan teşkilatlarımızla genel seçimlerde nasıl beş milyon oy alarak meclise girdiysek yerel seçimlerde de yeni teşkilat yapısıyla artılarımızı da ortaya koyarak zafere ulaşacağımıza inancım tamdır” dedi.

“KRİZİN SİYASİ VE EKONOMİK BOYUTU VAR”

İYİ Parti İl Başkanlığına yeni atanan Ömer Sağol açıklamasını şöyle sürdürdü;“Başarıya ulaşmak için izleyeceğimiz ilk yol en kısa zamanda mahalle ve köy temsilcilerini tespit edip onları işlevsel hale getirerek yerel seçimlere hazırlanmaktır. Yerel seçimler genel seçimlerin işaret fişeğidir. Yerelde elde edilecek başarı partimizi iktidara taşıyacaktır. Son genel seçimlerden sonra ülkemizde hibrit bir ekonomik kriz çıktığı aşıkar. Bu kriz iki boyutludur. Bir siyasi kriz, iki ekonomik kriz. Bu iki krize çare bulunmazsa bizleri çok kötü günler bekliyor. İş sadece ekonomik krize kalırsa birkaç yıl yüksek enflasyondan sonra tekrar revize edilerek düzeltilebilir.  Halkın yüzde yüzünü seçtiği meclis halkın yüzde 52 ile seçtiği cumhurbaşkanından daha etkisiz bir durumdadır. Bu çarpıklık giderilmelidir. “

ÖMER SAĞOL BAŞKANLIĞINDAKİ YENİ YÖNETİM

İYİ Parti de Ömer Sağol Başkanlığında oluşan yeni yönetim listesi; Sabahattin Donat, Ersin Zülfikaroğlu, Haluk Arar, İrfan Soylu, Gökalp Candemir, Hüseyin Yarıcı,  Reşat Çetin,  Almıla İkikat, Mustafa Türker,  Leyla Demir, Sevgi Kılıçarslan, Mustafa Fırtına, İbrahim Karlı, Ayşe Güner, Niliför Doğanalp, Abdullah Sarı, Uğur Songül Sarıtaşlı, Mesut Karataş, Erkan ER, Fazlı Göktaş,  Merve Özdili, Abdullah Bölükbaşı, Salih Ertaçoğlu, Güler Aydemir, Halil Ekicioğlu, Ahmet Tancı, Fatih Ulaşlı, Şule Oruç, Zeki Südüpak, Suphi Nadir, Muhlis Duyum, Metin Bakar, Yunis Karataş ve Necati Akdanoğlu’undan oluşurken, disiplin kurulu ise;  Ali Yüksel Fermanlı, Ferhat İçeloğlu, Şaban Kaya, Semehat Çekenoğlu, Necmi Melek, Şenel Gürses ve Salih Püsküllü’den oluştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'a 33 yeni Doktor kadrosu
Tokat'a 33 yeni Doktor kadrosu
Şaşkına çeviren yufka
Şaşkına çeviren yufka