Kablo hırsızlığında tutuklu sayısı arttı

Kablo hırsızlığında tutuklu sayısı arttı

Zile’de haberleşme ve enerji nakil hattı kablo hırsızlığı suçuna yönelik 3 İlde operasyon yapan Jandarma 5 kişiyi gözaltına aldı, bunlardan 2’si tutuklandı. Soruşturmada bugüne kadar; 10 şüpheli yakalandı, toplam tutuklu sayısı ise 6’ya çıktı

15 Mayıs 2019 - 10:59

Tokat İl Jandarma Komutanlığı Zile İlçe Jandarma Komutanlığınca, Zile ilçesi sorumluluk bölgesinde Haberleşme ve Enerji Nakil Hattı Kablo Hırsızlığı Suçunu işleyen şahıslara yönelik Yozgat, Ankara ve İstanbul’da bazı adreslere operasyon düzenlendi.

 

Zile Cumhuriyet Başsavcılığından alınan karara istinaden Tokat İl Jandarma Komutanlığınca başlatılan soruşturma kapsamında; Yozgat İli Çekerek ilçesinde ikamet eden 4 şahıs, Ankara ilinde ikamet eden 1 şahıs ve İstanbul’da ikamet eden 1 şahıs olmak üzere toplam 6 şüpheliye yönelik, 6 adreste icra edilen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 5 şüpheliden, 2’si sevk edildikleri mahkemece tutuklandı. 3 şüpheli adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Firari durumda olan 1  şüphelinin yakalanması maksadıyla çalışmalar sürüyor.

 

Şüphelilere ait ev ve eklentilerinde yapılan aramada; Türk Telekom A.Ş.ye ait 36 kilo yanmış bakır kablo, TCDD’ye ait olduğu değerlendirilen 6.6 kg. sinyalizasyon kablosu ve 2 adet balta ele geçirildi.

 

Başlatılan soruşturma kapsamında bugüne kadar; 10 şüpheli yakalanırken, bunlardan 6’sı sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı. 3’ü adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Şüphelilere ait ev ve eklentileri ile araçlarında yapılan aramalarda; Türk Telekom A.Ş.’ye ait 350 metre kablo, 202.8 kg. yanmış bakır kablo, TCDD’ ye ait olduğu değerlendirilen 6.6 kg. sinyalizasyon kablosu ile şüpheliler tarafından suçta kullanılan 3 adet balta, 1 adet demir kesme makası ve 1 adet telefon direğine çıkmak için kullanılan ayakçak ele geçirilmişti.

           

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK
HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA