KADEM’den annelere karanfil

KADEM’den annelere karanfil

8 Mart’ta faaliyete geçen KADEM Tokat İl Temsilciliği faaliyetlerini ara vermeden sürdürürken Anneler Günü kapsamında NOVADA’da stant kurarak tüm annelerin Anneler Günlerini karanfil dağıtarak kutladılar

15 Mayıs 2018 - 12:51

13 Mayıs Anneler Günün münasebetiyle KADEM Tokat Temsilciliği tarafından NOVADA AVM’de bir stant kurularak tüm Annelerin, Anneler Günü karanfillerle kutlandı. 8 Mart’ta faaliyete başlayan Tokat KADEM Temsilcili çalışmalarına hız vermeden devam ederken, sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaya devam ediyor.

KADEM’in amacı ve faaliyetleri hakkında bilgiler veren KADEM Tokat İl Temsilcisi Müjgan Arslan; “KADEM, ülkemizin mevcut siyasal, sosyal ve ekonomik düzen ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla kadınlarımızın birikimlerini, yeteneklerini verimli olarak kullanabilecekleri uygun zemini sağlamak adına kurulmuş bir dernektir. 40 ilde temsilciliği bulunan Kadın ve Demokrasi Derneği Tokat Şubesi Tokat KADEM 8 Mart 2018 tarihinde Tokat’ta faaliyetine başladı. Bu çalışmalar kapsamında “Kadın Varsa Demokrasi Var” kampanyası 7 – 20 Mayıs 2018 itibari ile başlatılmıştır. Bu amaçla Tokat’ta 3 bilbord ve 3 raket kampanya görselleri ile giydirilmiş, sosyal medya üzerinden kampanya çalışmaları yaygınlaştırılmıştır. Kadın adayların desteklenmesi konusunda kamuoyu bilinçlendirilerek farkındalık çalışmaları sürdürülmektedir” dedi.

Devletin sağladığı olanaklardan vatandaşların haberdar olması için çeşitli projeleri hayata geçireceklerini söyleyen Arslan; “Sosyal destek ve kamuoyu erişim kampanyası kapsamında kamu kurum ve kuruluşları ile STK temsilcilerine yönelik bir eğitici eğitimi düzenlenerek daha fazla vatandaşımızın devletimizin vermekte olduğu sosyal ve ekonomik desteklere ulaşımını kolaylaştırmak hedeflenmiştir. Tokat KADEM olarak “Sosyal Destekler ve Kamuoyu Erişim” programı kapsamında Novada AVM’de açılan stantta tanıtım yapılarak en değerli varlıklar olan annelerimizin Anneler gününü karanfillerle kutladım” diye konuştu.

HABER: Sırrı SÜRER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım