Kadın Girişimcileri Kooperatifine 150 bin liralık hibe

Kadın Girişimcileri Kooperatifine 150 bin liralık hibe

Reşadiye’de 2020 yılı başlarında faaliyete geçen “Reşadiye Kadın Girişimcileri Kooperatifi”ni ziyaret eden ilçe Kaymakamı Hülya Yavuz, kooperatife alınması düşünülen ekipmanlar için 150 bin liralık hibe aktarılacağını söyledi.

09 Haziran 2020 - 11:55

Tokat’ın Reşadiye İlçe Kaymakamı Hülya Yavuz, İlçe Orman ve Tarım Müdürü Fazlı Özkan ile birlikte Büşürüm Köyünde “Reşadiye Kadın Girişimcileri Kooperatifi” ile Tarım-Tokat destekli Çilek Bahçelerini ziyaret etti.

 

İlçede 2020 yılı başlarında faaliyete geçen “Reşadiye Kadın Girişimcileri Kooperatifi”nin faaliyetlerini yürüteceği hizmet binası ile üretim yerlerinde incelemelerde bulunan Kaymakam Yavuz; Kooperatifin üretim çalışmaları kapsamında alımı düşünülen ekipmanlar için Tokat Valiliği koordinasyonunda Tarım ve Kırsal Kalkınma Ajansınca hazırlanacak proje ile Kooperatifimize yaklaşık 150 bin liralık hibe desteklemesi yapılacağı açıklamalarında bulundu. Ayrıca ilçemiz genelinde Tokat-tarım kapsamında 95 bin adet çilek fide dağıtımı yapılmış olup, ilçede muhtelif yerlerinde toplam 19 adet çilek bahçesi tesis edildiğini ifade etti.

 

Daha sonra Kaymakam Yavuz’un katılımıyla, Tokat Valiliğin hibe desteği ile Tokat-Tarım Projesi kapsamında “Reşadiye Kadın Girişimcileri Kooperatifi” adına 2.000 metrekare alan üzerine tesis edilen Çilek Bahçesinde, çilek fidesi dikimi gerçekleştirildi.

Programın son bölümünde ise; Büşürüm’lü vatandaşlarımızla bir araya gelen Kaymakam Yavuz, onların istek şikayet ve taleplerini dinledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'a 33 yeni Doktor kadrosu
Tokat'a 33 yeni Doktor kadrosu
Şaşkına çeviren yufka
Şaşkına çeviren yufka