google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Kadın Girişimcilik Günü kutlu olsun

Kadın Girişimcilik Günü kutlu olsun

TOBB Tokat Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Şükriye Balcı, 19 Kasım Dünya Kadın Girişimcilik Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

19 Kasım 2020 - 20:01

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin TOBB 2007 Yılında Kadın Girişimci Potansiyelinin Geliştirilmesi Daha Donanımlı Hale Getirilmesi ve Girişimcilik Kültürünün Gelişmesine Öncülük Etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu (KGK)’yı kurduğunu hatırlatan TOBB Tokat Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Şükriye Balcı, TOBB KGK’nın Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekonomisini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştirildiğini anlattı.

 

HEDEF GİRİŞİMCİ KADIN SAYISINI 2’YE KATLAMAK

TOBB Tokat Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Şükriye Balcı, 19 Kasım Dünya Kadın Girişimcilik Günü nedeniyle yaptığı açıklamada; “TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Kadınların İş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. En son Ankara’da yaptığımız 81 İl Kadın Girişimciler Kurul Başkanları toplantısında TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu konuşmasında Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokmak istediğini ve bu konuda en büyük avantajının umudu biz kadınlar olduğunu dile getirmiştir. Ülkemizde Kadın Girişimcilik oranı yüzde 9, hedefimiz ise her ilde kadın girişimcilik sayısını 2 katına çıkartmaktır. Tabi ki burada yine en büyük iş biz kadınlara düşüyor” diye konuştu.KADININ GÜCÜ TOKAT’IN GÜCÜ PROJESİYLE EKONOMİYE KATKI

Şükriye Balcı, “Sayın Valimiz Dr. Ozan Balcı’nın Kadın Girişimcilere verdiği önem doğrultusunda Tokat Valiliği öncülüğünde ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Tokat Yatırım Destek Ofisi Rehberliğinde“Kadının Gücü Tokat’ın Gücü” Projesi kapsamında kadınlarımızın ürettikleri ürünlerin piyasada hak ettiği değeri alması gizli kadın emeğinin ekonomik hayata katılımını sağlamak kadınların becerisini yılın tamamına yayma amacıyla Tokat merkez ve ilçelerde olmak üzere 12 yeni, toplam 14 kadın kooperatifi kurulmuştur. Ticaret Bakanlığı Kooperatiflerin Desteklenmesi Programına toplam 54 Proje başvurusu yapılmış ve biz Tokat İli olarak bu projede 14’nü almış bulunmaktayız. Bu da bize Tokat ili olarak ayrı bir gurur vermektedir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x