"KADIN KOTASINI YÜZDE 51’E ÇIKARACAĞIZ"

"KADIN KOTASINI YÜZDE 51’E ÇIKARACAĞIZ"

15 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşecek DSP Kongresinde genel başkanlığa aday olan Tokat eski il başkanı gazeteci Hüseyin Alpay, İstanbul’da partililerle bir araya geldi.

18 Kasım 2019 - 10:01

Şişli Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda bir konuşma yapan Hüseyin Alpay, partilerinin Türk siyasetindeki yerini yeniden üst seviyelere çıkaracaklarını belirterek, “DSP’yi Ecevitlerle buluşturacak ve yeniden iktidar alternatifi yapacağız” dedi. Kurultayı kazanır kazanmaz hemen Tüzük Kongresi toplayacaklarını anlatan Alpay, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek partilerinde kadın kotasını yüzde 51’e çıkaracaklarını söyledi.

 

“GENEL BAŞKANLAR EN FAZLA 2 DÖNEM GÖREV YAPACAK”

 

Tüzük değişikliğiyle ayrıca genel başkanlık süresini en fazla 2 dönem olarak belirleyeceklerini kaydeden DSP Genel Başkan Adayı Hüseyin Alpay, DSP’de politika yapmak isteyen herkese kapıları açacaklarını ve ihraçların önüne geçeceklerini bildirdi. Göreve geldikten sonraki ilk 3 yılda Türkiye’nin 81 ilinde örgütlenerek her ilde DSP tabelası asacaklarını ifade eden Alpay ayrıca, bu illerin ilçelerin de en az yarısında örgütleneceklerini açıkladı.

 

DSP Genel Başkan Adayı Hüseyin Alpay’ın Şişli Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ndeki toplantısına Türkiye Emekçiler Partisi Genel Başkanı Rıfat Derya Sercan ve çok sayıda partili katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Tokat Teşkilatı Türkiye’de 2. sırada
AK Parti Tokat Teşkilatı Türkiye’de 2. sırada
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI