>
“Kadına şiddet gelişmemişliğin göstergesi”

“Kadına şiddet gelişmemişliğin göstergesi”

İYİ Parti İl Başkanı Ömer Sağol, ülkemizde neredeyse her gün kadınların çevrelerindeki erkekler tarafından sözlü, fiziksel, cinsel, ekonomik şiddete uğradığına dikkat çekerek “Kadına yönelik şiddet bir ülkedeki gelişmemişliğin en önemli göstergesidir” dedi

26 Kasım 2021 - 20:47

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, ‘25 Kasım "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ nedeniyle bir basın açıklaması yayımladı. Sağol, Türkiye'nin OECD verilerine göre, 35 Ülke içerisinde fiziksel yada duygusal şiddet gören kadınların oranının yüzde 38 ile en yüksek ülke olduğunu söyledi.

 

İYİ Parti İl Başkanı Ömer Sağol, ülkemizde neredeyse her gün kadınların çevrelerindeki erkekler tarafından sözlü, fiziksel, cinsel, ekonomik şiddete uğradığına dikkat çekerek “Kadına yönelik şiddet bir ülkedeki gelişmemişliğin en önemli göstergesidir. Gündemden düşmeyen şiddet olayları kadınları toplumdan izole etmektedir” dedi.

 

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YENİDEN YÜRÜRLÜK KAZANMALI”

Kadınların bazen yakın çevrelerinden bazense hiç tanımadıkları kişilerden şiddet gördüklerini hatta öldürüldüklerine dikkat çeken Sağol, “Hükümet ise kadınların haklı korunma taleplerini görmezden gelmekte 6284 sayılı yasanın etkin kullanılmadığını, İstanbul sözleşmesini de hukuka aykırı bir şekilde kaldırılmasının kadınlar üzerindeki şiddet olaylarının artmasına sebebiyet verdiğini söyledi. Yapılması gereken İstanbul sözleşmesine yeniden yürürlük kazandırıp, ilgili mevzuattaki boşlukları kapatmaktır. Kadınların hakları hususunda bilinçlenmesi sağlanmalıdır” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HER YERDE KAR VAR!
HER YERDE KAR VAR!
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki