>
KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!

KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!

AK Parti Tokat Kadın Kolları Sosyal Politikalar Birim Başkanı Nurgül San, “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ve kıymetli Hanımefendi'nin de önemle vurguladıkları gibi "kadına şiddet, insanlığa ihanettir." Tek bir kadına yönelik şiddete daha tahammülümüz yok” dedi

26 Kasım 2021 - 20:41

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle AK Parti Tokat Kadın Kolları Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından dün il parti binasında partililerin de katılımıyla ir basın açıklaması düzenlendi.

 

AK Parti Tokat Kadın Kolları Sosyal Politikalar Birim Başkanı Nurgül San tarafından yapılan açıklamada kadına yönelik şiddetin sadece Türkiye’nin değil bir dünya sorunu olduğu belirtildi.

 

Nurgül San, “AK Parti olarak, kurulduğumuz ilk günden itibaren kadına yönelik şiddetle mücadelede reform niteliğinde adımlar attık. 2002 yılında yola çıkarken kılavuz edindiğimiz Seçim Beyannamemizden itibaren, kadına yönelik şiddetle mücadelede kararlılığımızı ifade ettik. 2004 yılında Anayasa'da pozitif ayrımcılık ilkesini düzenledik. 2005 yılında Türk Ceza Kanununda yaptığımız değişiklik ile "Töre Nedeniyle" ifadesini ekleyerek, Töre faillerine en yüksek cezaları getirdik. Medeni Kanun, İş Kanunu'nda yaptığını, düzenlemelerle kadını güçlendiren politikalar ve uygulamalarla yolumuza devam ettik: 81 ilde ŞÖNİM’Ieri kurduk. KADES, elektronik kelepçe, ALO 183 çağrı hattı, bakanlıklar arası koordinasyonun güçlendirilmesi, eğitimler, eylem planları ile topyekün mücadele kararlılığımız artarak devam ediyor” diye konuştu.

 

TAHAMMÜLÜMÜZ YOK

Şiddet kimden gelirse gelsin fiziksel, psikolojik her türlüsüyle mücadelede kararlı olduklarını belirten AK Parti Tokat Kadın Kolları Sosyal Politikalar Birim Başkanı Nurgül San, “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ve kıymetli Hanımefendi'nin de önemle vurguladıkları gibi "kadına şiddet, insanlığa ihanettir." AK Parti teşkilatlan olarak, her adımımızda bu bilinçle hareket ediyor, her fırsatta dile getiriyoruz. Tek bir kadına yönelik şiddete daha tahammülümüz yok. Sadece ev içi değil, başta PKK olmak üzere tüm terör örgütlerinin kadınlara ve çocuklara yaptığı her türlü şiddetle kararlılıkla mücadele edeceğiz.  Var olan çözüm önerilerimize yenilerini ekleyerek, canla başla çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

“ŞİDDETİ OLUMLAYAN ZİHNİYETE KARŞI MÜCADELEMİZ SÜRECEK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dördüncüsünü açıkladığı ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı ile boşanmış eşe karşı işlenen şiddet suçuna, ağırlaştırıcı hükümler getirilmesinin dördüncü Yargı Paketinde düzenlendiğini hatırlatan Nurgül San, “Attığımız tüm bu adımlar, kadına yönelik şiddet konusundaki kararlılığımızın en iyi göstergesidir. 25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü'nde bir kez daha tüm gücümüzle haykırıyoruz ki; şiddet uygulayana, şiddete taraf olana, şiddet üzerinden siyaset yapana, mobbing ve sözlü şiddet uygulayana, şiddeti olumlayan zihniyete karşı kadın-erkek omuz omuza mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

HABER: Mihriban KOÇAKER

2021/11/2021-11-26-20-42-59.jpg
2021/11/2021-11-26-20-43-02.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HER YERDE KAR VAR!
HER YERDE KAR VAR!
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki