google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Kadına şiddete dur demek hayatı savunmaktır

Kadına şiddete dur demek hayatı savunmaktır

Tokat Memur- Sen Kadınlar Komisyonları Başkanı Şule Ünsal, "İş yerlerinde kreşlerin açılması, doğum izinlerinin artırılması ve kadın kamu görevlilerine yönelik mobbinge artırımlı ceza uygulanması taleplerimizin takipçisi olacağız. Kadına karşı şiddetin karşısında durmak hayatı savunmaktır" dedi

27 Kasım 2020 - 00:09

25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü vesilesi ile basın açıklaması yapan  Tokat Memur- Sen Kadınlar Komisyonları Başkanı Şule Ünsal,  Savaşlardan, mülteci kamplarının ağır şartlarından, ücret adaletsizliğinden, çalışma ortamındaki eşitsizliklerden, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyulmamasından, sosyal dejenerasyondan, yoksulluktan ve aile içinde meydana gelen şiddetten en ağır şekilde kadın ve çocuklar etkilendiğini söyledi.

Kadınların kariyer yolculuklarını kısaltan ayırımcılığın ortadan kaldırılmasında, kadının analık haklarının korunması ve iş-aile hayatını uyumlaştıracak politikaların geliştirilmesinin önemli ve gerekli olduğunu söyleyen Şule Ünsal, çalışma yaşamında şiddetin de, üzerinde ciddiyetle durulması gereken bir iş sağlığı ve güvenliği sorunu olduğuna dikkat çekti.

Bu bağlamda 5. Dönem Toplu Sözleşme tekliflerimizin önemi gün geçtikçe artmaktadır. İş yerlerinde kreşlerin açılması, doğum izinlerinin artırılması ve kadın kamu görevlilerine yönelik mobbinge artırımlı ceza uygulanması taleplerimizin takipçisi olacağımızı yineliyoruz.  Bu önemli gün vesilesiyle; Covid-19 pandemisi sürecinde görevlerini yerine getirmeye çalışırken şiddet ve kötü muameleye maruz kalan kadın kamu görevlileri başta olmak üzere tüm emekçileri selamlıyor ve şiddetle mücadelede yanınızdayız diyoruz.  Kadına karşı şiddetin karşısında durmak hayatı savunmaktır" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAKTIR
SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAKTIR
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0