KALECİLERDEN DOSTLUK ÖRNEĞİ

KALECİLERDEN DOSTLUK ÖRNEĞİ

Niksar Belediyespor ve Osmancık Belediyespor takımlarının kalecileri Erhan Kuşkapan ve Muhammet Öztaş, maç sonrası birlikte poz vererek maçı değerlendirdiler.

22 Ocak 2020 - 11:17

İNŞALLAH ÇARŞAMBA SPOR TAKIMINI YAKALAYACAĞIZ

Niksar Belediyespor takımının başarılı kalecisi Erhan Kuşkapan, Lider Çarşambaspor takımını yakalamak istediklerini belirterek, “İşimiz zor ama futbolda şansımız halen var” dedi.

Kuşkapan, maçtan sonra şunları söyledi: “Bana göre ligin en zor maçlarından birini ligin ikinci yarısının ilk maçında evimizde oynadık. Çorum takımı futbola olumlu tepki için kurulmuş bir takım. Sahada oyunu bozmak için her şeyi yaptılar. Çok koşuyorlar, çokta mücadele ediyorlar. Fikstüre baktığımız zaman Çarşambaspor takımına ligin ilk yarısında mağlup olmuşlardı. Ligde bize gelene kadar başka mağlubiyetleri yoktu. Maçta takım olarak hata yapmadık. Golü de bulunca maçtan üç puan alarak ligin ikinci yarısına üç puanla başladık. İnşallah takım olarak Çarşambaspor takımını yakalamaya çalışacağız. İşimiz zor ama futbolda şansımız halen var. Türkiye Ziraat kupasına katılıp üç büyüklerden birini Niksar ilçemize getirmek istiyoruz. Ligde on iki maç kaldı. Çarşambaspor takımı şuan ligin zirvesinde kalan tek takım. Bana göre şansımız zor ama zoru başaran takımlar futbolda her zaman büyük olan takımlardır. Lider Çarşambaspor takımı 6 maç mağlup olursa bizde 6 maçı kazanırsak lideri yakalamış oluruz. Ligin üstünden kopmayarak seneye kupaya katılmak istiyoruz. Seneye hedefe oynayan bir takımın şimdiden alt yapısını oluşturmaya çalışıyoruz.”

İKİ TAKIMINDA KAZANMASI GEREKEN MAÇTI

Çorum Osmancık Belediyespor kalecisi Muhammet Öztaş’ta Niksar Belediyespor maçını Spor Müdürümüz Arif Sağdıç’a değerlendirdi.

Osmancık Belediyespor kalecisi Muhammet, yaptığı açıklamada; “Bal liginin ikinci yarısına iki takımda iyi başlamak için bu maça önem verdi. Bizim amacımız rakibimizi yenip, hem ilk yarının ilk maçın rövanşını almak, hem de puan olarak sıralamada altımıza alacaktı. Ama evdeki hesap Niksar’da çarşıya uymadı. Maça da iyi başladık. İlk yarı bizim deplasmanda istediğimiz gibi sona erdi. Ama maalesef rakip alanda son vuruşlarda başarıyı yakalayamadık.  Bu maça iyide hazırlanmıştık. 3 puanı Niksar deplasmanında alsaydık, lige iyi bir başlangıç yapmış olacaktık. İki takımın da ilk yarıda iyi pozisyonları olmasına rağmen maçta ilk yarı gol olmadı. Maç ilk yarıda berabere bitti. İkinci yarıda iki takımın da gol pozisyonları olmasına rağmen biz değerlendiremeyince ev sahibi maçın 62. dakikasında bulduğu tek golle maçı 1-0 kazanarak maçtan 3 puanla sahadan ayrıldı. Rakibimiz Niksar Belediyespor takımını kutluyorum. Futbolda bir atasözü vardır ya; “Atan takım her zaman haklıdır” diye. Niksar Belediyespor takımı 3 puanı aldığına göre, bizim de rakibimizi tebrik etmekten başka çaremiz kalmadı” ifadelerini kullandı.

İki takımın kalecileri maçtan sonra birbirlerini tebrik edip, objektiflerimize dostluk ve fair play görüntüleri verdiler. İki takımın kalecilerini bu örnek davranışlarından dolayı kutluyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GOP Lisesi için ekip geliyor
GOP Lisesi için ekip geliyor
KADIN HAKEM MAÇA DAMGA VURDU
KADIN HAKEM MAÇA DAMGA VURDU