google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
KANADI KIRIK BİR GÜVERCİN, AYAĞI KIRIK BİR KEDİ, KÖPEK...

KANADI KIRIK BİR GÜVERCİN, AYAĞI KIRIK BİR KEDİ, KÖPEK KALMAYACAK

Tokat Valiliği koordinesinde tüm belediyeler ve İl Özel İdaresi ile kurulan Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği ilk Meclis Toplantısını yaptı. Birliğe Başkan seçilen Vali Dr. Ozan Balcı, kurulan birlik ile Tokat'ta yabani hayvanlar da dahil olmak üzere sahipsiz sokak hayvanlarının koruma altında olacağını vurguladı

03 Mart 2021 - 01:51 - Güncelleme: 05 Mart 2021 - 02:18

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Türkiye'de ilk olarak Tokat’ta kurulan Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği ilk Meclis Toplantısını yaptı. İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu’nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda divan teşekkül edilmesinin ardından Tokat Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği başkanlık ve yönetim kurulu seçimleri yapıldı.

 

Sahipsiz hayvanların en iyi şekilde korunmasını sağlamak amacıyla Tokat Valiliği koordinesinde tüm belediyeler ve İl Özel İdaresi ile kurulan Birliğe Başkan seçilen Vali Dr. Ozan Balcı, yaptığı konuşmada kurulan birlik ile Tokat'ta yabani hayvanlar da dahil olmak üzere sahipsiz sokak hayvanlarının koruma altında olacağının altını çizdi.

 

Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği projesinin Türkiye'de ilk ve örnek olduğuna işaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu birliğin kurulması çok önemli. Çünkü memleketi, milleti sevmek sadece insanı sevmekle olmaz; kurduyla, kuşuyla, doğasıyla, tarihiyle, kültürüyle, hayvanlarıyla sevmek gerekir.  Bundan sonra Tokat’ta sahipsiz hayvanlar konusunda bir problem olmayacak.” diye konuştu.

 

YABANİ HAYVANLAR DA KORUMA ALTINDA

Vali Dr. Ozan Balcı, birlik konularına yabani hayvanlarla ilgili durumların da dahil olacağını vurgulayarak, “Kanadı kırık bir leylek, güvercin kalmayacak. Bu medeniyetin gereği zaten, artık yaşadığımız yüz yılda hayvanlara sahip çıkmamız lazım. Bunlar bizim arkadaşlarımız bir anlamda, habitatın önemli bir parçası. Kurulan birlik sayesinde kanadı kırık bir güvercin, kuş, ayağı kırık bir kedi, köpek kalmayacak; insan vicdanını rahatsız eden hiçbir durum gelişmeyecek.” dedi. Yapılan işin hayırlı bir iş olduğunu da belirten Vali Dr. Ozan Balcı, projede emeği geçenlere ve projeyi destekleyenlere teşekkür etti.

 

200 DÖNÜM ALANA KURULACAK

Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği ve barınağının yaklaşık 200 dönüm alana kurulacağını söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı “OSB’de yer bulduk. Hayvan Barınağının projesini çizdiriyoruz, Türkiye’ye örnek bir proje olacak. Hayvanların ameliyatı, bakımı her şeyi orada yapılacak.” şeklinde konuştu.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İMZALADI

Projenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’de alanında imzaladığı ilk proje olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, "Birliğimiz Tokat’ımıza, memleketimize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

 

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı, Vali Yardımcısı Remzi Oğuz, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Almus, Artova, Başçiftlik, Erbaa, Niksar, Pazar, Reşadiye, Sulusaray, Turhal, Yeşilyurt, Zile Belediye Başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri  katıldı.

Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği ilk Meclis Toplantısını yaptı. Birliğe Başkan seçilen Vali Dr. Ozan Balcı, kurulan birlik ile Tokat'ta yabani hayvanlar da dahil olmak üzere sahipsiz sokak hayvanlarının koruma altında olacağını vurguladı.

Türkiye'de ilk kez uygulanacak projede, Tokat'taki tüm kurumlar ile ilçe ve belde belediyeleri de yel alıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • adımı boşver yazıma bak
    1 ay önce
    sulusaryadaki köpeklere ilgi gosterin uyuzdan olecekler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA "YEMEK" GARABETİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ