Kanal Tokat, oldu yerli Venedik

Kanal Tokat, oldu yerli Venedik

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun projelerini değerlendiren AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, “Yeşilırmak, yıllardır boşa akıyordu, ama “Kanal Tokat” ile birlikte bildiğiniz yerli Venedik oldu. Herkes, sosyal medyada Kanal Tokat’ı paylaşır, konuşur oldu. İnşallah, daha güzel şeyler olacak” dedi

13 Mart 2019 - 11:53

Tokat Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclis Adayları Av. Erol Duyum, Kaya Çakırtaş ve Belediye Meclis Adayları DSİ 72. Şube Müdürü Ali Çetinkaya ve DSİ personeli ile bir araya geldi.

Tokat Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt DSİ personeline yaptığı konuşmada şunları söyledi.

“DSİ EN BAŞARI KURUMLARIMIZDAN BİRİ”

Av. Yusuf Beyazıt:” Bizim en başarılı kurumumuz Devlet Su İşleridir. Yanınızda olduğum için bunu söylemiyorum. Ben bunu diğer kurumların yanında da söylüyorum. Tarım Bakanımızı ziyaret ettiğim esnada da sarf etmiştim. Çünkü hangi mezraya çıksam, nerde bir ağaç, nerde bir su görsem aklıma DSİ geliyor. DSİ, bu yüzden Devlet memurluğunun önünde çalışan bir kurum. Çalışmak Böyle bir hadise. Şimdi, Eyüp Bey kardeşim Türkiye’nin en genç Belediye Başkanı olarak göreve başladı ve Tokat’ta destanlar yazdı. Marifet, iltifata tabidir. İnanın, “Meydan Projesi” ile ilgili konu da Vakıflar Genel Müdürlüğü yaptığım dönemde o alanın açılması için çok uğraştım. Allah razı olsun, Belediye Başkanımızdan o vizyonuyla birlikte bunları gerçekleştirdi. Üstelik kendi imkânlarıyla değerlendirdi. Düşünsenize Meydan Camiinden, Taşhan’a doğru, Sulusokak’a doğru, Kale’ye doğru bir turizm aksı oluşacak. Bir başka konuya değinecek olursam; Yeşilırmak, yıllardır boşa akıyordu, ama “Kanal Tokat” ile birlikte bildiğiniz yerli Venedik oldu. Herkes, sosyal medyada Kanal Tokat’ı paylaşır, konuşur oldu. Bunlar güzel şeyler. İnşallah, daha güzel şeyler olacak, Tokat daha iyi olacak. El birliğiyle, gönül birliğiyle daha güzel olacak. Biz bu topraklarda yıllarca barış içinde yaşadık, kimseyi ayırt etmeden sadece hizmete odaklandık.” Dedi.

Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt’ın konuşmasının ardından; Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu da DSİ personeline bir konuşma gerçekleştirdi.

“TOKAT EN ÖNEMLİ TARIM ŞEHİRLERİNDEN BİRİSİ”

Av. Eyüp Eroğlu: “ Allah birliğimizi daim eylesin. Tokat’ımızla ilgili birçok şey sayabiliriz. Rabbim, bizlere nasip etti 5 yıldır sizlere hizmet ediyoruz. Allah, yeniden nasip ederse bir 5 yıl için daha yola revan olduk. Meselemiz Tokat. İlk geldiğimizde bu şehre dair koymak istediğimiz hedeflerle, projelerle ilgilisöz vermiştik. Allah’ta yardım etti, hep birlikte 61 tane verdiğimiz proje sözünü 91 proje ile tamamladık. Bir kaçından söz edecek olursam. Örneğin “Meydan Projesi” o alan o kadar güzel bir alan ki, içinde bir sürü tarihi yapıyı barındırıyor. Bu proje ile o muhteşem eserlerin hepsi ortaya çıkacak. Eserlerin etrafında ki o baskıyı bertaraf edelim diye başlattığımız bu çalışma da artık sona yaklaştık. Böylece şehrimize hem ticari, hem de turizm yönünden artısı olacaktır. Yaz aylarına doğru da tamamen bitecek ve “Meydan Projesi” gün yüzüne çıkacak. Bir başka projemiz “Kanal Tokat”. Biliyorsunuz tasarruf hakkı DSİ’mize ait. O dönemde gerçekten çok büyük destekleri oldu. Bu projemizle ilgili birçok kez gittik geldik, istişarelerde bulunduk. Tokat’ımızın önemli vizyon projelerinden olan Kanal Tokat, şehre büyük değer kattı. Yazın sürekli oraya gittim ve vatandaşlarımızla görüşerek düşüncelerini öğrenme fırsatım oldu ve onların memnuniyeti bizi son derece mutlu etti. İlçelerimiz ile bizi buluşturdu, ilçelerde yaşayan hemşerilerimizin Kanal Tokat’a geldiğini gördüm. İlçelerde yaşayıp, Samsun’a veya Amasya’ya gezmeye giden vatandaşlarımız Tokat’a gelmeye başladı bu sayede. Kapalı Pazar yerinden bahsedecek olursam, şehrimizin yıllardır en önemli ihtiyaçlarından biriydi ve onu da gerçekleştirdik. Önümüzde ki dönem; şehrimizin nüfusunu 200 bin olarak hesaplayıp, diğer taraftan da 5 yıl, 10 yıl Tokat’ın şehirleşmesi, ticari alanların oluşması, yeni OSB’lerin kurulması da bizim diğer hedeflerimizi oluşturuyor. Şehrimize yeni yatırımcıları davet ederekistihdam ve yeni iş alanlarının oluşması için gayret edeceğiz. Ve Tokat’ın geleneksel el sanatlarını, ürünlerini bir marka haline getirerek; oluşturacağımız “ Belediye iş Atölyeleri” ile dışarıya satışını sağlayacağız. Tarım konusunda ise, Tokat en önemli 10 tarım şehrinden birisi ve Tokat tarımda da daha hedeflerini büyütecek. Pazarlama ve çiftimizin eğitimi konusunda eksiklerimizi gidermenin yollarını bulacağız.” Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İyi Partili Er’den 19 Mayıs mesajı
İyi Partili Er’den 19 Mayıs mesajı
‘Sevgi Evi’nde işkence’ İddialarına önerge
‘Sevgi Evi’nde işkence’ İddialarına önerge