Kanser hastasına MHP’li Vekilden destek

Kanser hastasına MHP’li Vekilden destek

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut eşi kanser tedavisi gören Turhallı vatandaşın yardım çağrısına kayıtsız kalmadı

16 Eylül 2020 - 10:31

 2018 yılından beri rahim kanseriyle mücadele eden karısı için Valilik izniyle yardım kampanyası başlatan Turhallı İbrahim Laçinyurt yurt dışından temin edilmesi gereken ve 6 aylık dozu 52 bin 330 liraya mal olan ilacı alabilmek için destek istiyor. MHP’li Yücel Bulut da Laçinyurt ailesinin yardım çağrısına duyarsız kalmayarak kendi sosyal medya hesabından duyurdu.

Yücel Bulut, “LÜTFEN PAYLAŞALIM. Değerli hemşehrilerim, Lütfen bu sese kulak verelim. Gücümüz nispetinde bir katkı sağlayalım ve LAÇİNYURT ailesini yalnız bırakmayalım. Nasip olursa ben de bu kampanyaya katkı sağlayacağım. Allah’tan acil şifalar diliyor, Bu mesajı görecek hemşehrilerimizin imkanları varsa katkı sağlayacağına inanıyorum” notuyla yardımseverlere seslendi. 

6 AYLIK İLAÇ MASRAFI 315 BİN LİRA

Turhal Şeker Fabrikası çalışanı olduğu öğrenilen İbrahim Laçinyurt’un paylaşımı ise şöyle: “Ben İbrahim Laçinyurt. Eşim Saliha Laçinyurt'a 16.04.2018 tarihinde Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Onkoloji Polikliniği tarafından OVER MALİNG NEOPLAZMI (Rahim Kanseri) teşhisi konuldu. İki buçuk yıldır eşim kanserle mücadele ediyor. Kemoterapi sonrası LYNPARZ Orapalip etkin maddeli ilacı kullanmamız tavsiye edildi. Kullanmamız gereken bu ilaç Sosyal Güvenlik Kurumunun bedeli ödenecek ilaç listesinde olmadığı için temininde zorluk yaşıyoruz. Yurt dışından temin edilmesi gereken bu ilacın bir aylık dozu 6.048,23 Euro (52 bin 330 TL) tutmakta. Aylık 3 bin 700 TL gelirimle bu ücreti karşılamam mümkün değil. 6 aylık ilaç masrafımız yaklaşık 315 bin lira tutuyor. İlacı alabilme imkanımız olmadığı için siz halkımızdan yardım talep ediyorum. Tokat Valilik makamına 13.08.2020 tarihinde dilekçe ile başvuruda bulundum ve yardım toplama konusunda gerekli izinleri aldım. Siz yardım sever halkımızdan istediğim eşimin kullanması gereken bu ilacı temin edebilme hususunda bizlere yardımcı olabilmenizdir. Allah hepinizden razı olsun. Böyle bir hastalığı kimsenin başına vermesin.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı