Kanserli Mikayil’in bacağını 210 bin lira kurtaracak

Kanserli Mikayil’in bacağını 210 bin lira kurtaracak

Tokat merkezde ikamet eden Kevser ve Güngör Yıldırım çiftinin kemik kanseri hastası oğulları 20 yaşındaki Mikayil Yıldırım’ın tedavisi için gereken 210 bin TL için Tokat Valiliği izniyle yardım kampanyası başlatıldı. Mikayil’in ilk ameliyatı için acil ihtiyaç duyulan para 80 bin lira. Ancak 210 bin lira toplanamazsa maalesef bacağı kesilecek

02 Aralık 2019 - 09:43

Tokat merkez Yarahmet Mahallesi Şeftali Sokakta ikamet eden Kevser ve Güngör Yıldırım çiftinin 4 çocuğundan kemik kanseri hastası 20 yaşındaki oğlu Mikayil Yıldırım, 5 yıl önce bacağında fındık büyüklüğünde ortaya çıkan bir tümörün zamanla yumurta büyüklüğüne gelmesi sonucu şüphe ve rahatsızlık üzerine doktora gitti. Mikayil’e yapılan kontrollerde kemik kanseri olduğu ortaya çıktı.  Ankara Onkoloji Hastanesi’nde 2017 yılı Mart ayında tümor rezeksiyonu ve modüler tümor protez ameliyatı yapıldı. Ancak uygulanan protez çevresinde enfeksiyon, peroneal sinir felci, diz hareketlerinde kısıtlama ve patella dislokasyonu yani diz kapağı kemiği çıkığı oluştuğu görüldü.

AMELİYAT SONRASI ENFEKSİYON KAPTI

Kemik Kanseri Hastası Mikayil Yıldırım gördüğü ilk cerrahinin sonrasında bacakla ilgili herhangi bir cerrahi tedavi görmedi. Hastanede enfeksiyon kaptı. Ve durum kötüye gidiyordu. Ailesi onu 2019 yılı Kasım ayı başında İstanbul’da özel bir hastaneye götürdü. Burada yapılan kontrollerde hastanın 2 ayrı ameliyat geçirmesi gerektiği tespit edilerek zorlu tedavi süreci detaylarıyla belirlendi. Ancak Mikayil’in ameliyat ve tedavi masrafları yaklaşık olarak 210 bin TL’yi buluyor. Tedavi masrafını karşılama imkanı olmayan Yıldırım ailesi yardım kampanyası başlatmak için girişimde bulundu. Ailenin talibe yerine getirildi. Tokat Valiliği kanalıyla tedavi masrafları için yardım kampanyası başlatıldı. Kampanya süresi olan 6 ay içerisinde bu paranın toplanması gerekiyor. Kanser Hastası Mikail ve ailesi şimdi hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyor. Mikail’in zaman kaybetmeden tedaviye başlaması için gereken 210 bin liranın toplanması gerekiyor.

HERŞEY BACAĞINDAKİ ŞİŞLİKLE BAŞLADI

Bacağında önce fındık büyüklüğünde şişlikle başlayıp sonra büyüyen bir oluşumu önce önemsemediğini ancak sonra giderek büyüdüğünü belirten Kemik Kanseri Hastası Mikayil Yıldırım bunun üzerine hastaneye gittiğini söyleyerek sonrasında yaşanan süreci şöyle anlattı: “Hastane de böyle bir hastalığım olduğunu söylediler. Tokat’ta ki hastanede ayağımı direk kesiyorlardı. Ankara’ya gittim. Burada bir doktor ‘Seni uzun süreli bir tedavi süreci bekliyor. Saçların dökülecek’ dedi. Ben bunları pek umursamadım ve tedavi sürecini kabul ettim. Sonra kemoterapi almaya başladım. Sonra ameliyat zamanı geldi. Ameliyat öncesi 30 gün ışın tedavisi gördüm. Sonra ameliyat oldum. Ameliyat esnasında enfeksiyon kaptım. Bu yüzden 5 ay hastanede yattım. Sonra beni enfeksiyonlu şekilde taburcu ettiler. 1 ay geçmeden ayakta şişlik oluştu ve tekrar hastaneye gittim. 7 ay daha hastanede yattım. Doktorlar pek çözüm bulamadı. Enfeksiyon 3 yıldır devam ediyor. Ayağıma devamlı pansuman yapıyorum. Hastaneye de gidemiyorum devamlı. Pansumanımı kendim yapıyorum devamlı. Çoğu hastane olumsuz cevap veriyor. İstanbul’da bir doktor buldum. O ameliyatını yaparım dedi.  Ancak 220 bin lira bir maliyeti var. Valilik onaylı bir kampanya başlatıldı. Biz karşılayamıyoruz. Yardım severlerden destek bekliyorum. Ameliyat olamazsam ayağımı kaybedeceğim. Şuanda da yürüyemiyorum, dışarı çıkamıyorum evdeyim. Üniversite hayalim vardı yarım kaldı. İyileşip okula gitmek, arkadaşlarımla gezmek istiyorum.”

ÇARESİ BABA YARDIM SEVERLERDEN DESTEK BEKLİYOR

Baba Güngör Yıldırım ise daha önce inşaat işlerinde çalışırken oğlunun kanser olması üzerine onun tevdisiyle ilgilendiği için artık çalışamadığını söylüyor. Oğlunun aldığı maddi destek ile ayakta durmaya çalıştıklarını ancak zor durumda olduklarını söyleyen Baba Güngör Yıldırım, “Küçük bir şişlikle başladı oğlumun hastalığı. Doktora götürdük. Ankara’ya sevk ettiler. Ankara’da hastamızın tanısı konuldu. Biz bacağını kestirme taraftarı değiliz. Ankara’da ameliyatını yaptırdık. Ancak enfeksiyon kaptı. Uzun süre hastanede yattığı için. Çok sıkıntılı günlerimiz oldu. Evimiz kira, çocuklarım okuyor. Ben kendim çalışamıyorum. Karşılayamıyorum ihtiyaçlarımızı. Valilik onaylı kampanya başlattık. Bu aşamada bu miktar toplanırsa ameliyatı yaptıracağız. Toplayamazsak bacağın kesilmesi gerekecek. Zaten aldırmış olsaydık ilk baştan aldırırdık bacağı. Şuan tedavisi var. Ankara’da yaptırma taraftarıyız ameliyatı. İnşallah. 5 yıl içerisinde toplam 5-6 ay belki evimizde kalmışızdır. Gerisi onkoloji hastanelerinde doktor doktor gezerek geçti. Bir anne baba olarak zor durumdayız. Böyle olmasaydı şuan oğlum asker olacaktı ama ne yapalım sağlık olsun. Hayırseverlere sesleniyorum. Benim yerime koyun kendinizi inanın zor durumdayım. Bir el atarsanız. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Anne Kevser Yıldırım da gözyaşlarına hakim olamadı. Bir anne olarak oldukça üzgün olduğunu söyleyen Anne Yıldırım oğlunun bir an önce sağlığına kavuşmasını istediğini söyledi.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x