google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Kapalı ortamlara dikkat!

Kapalı ortamlara dikkat!

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ta yaptığımız araştırmada Korona vakaları daha çok ya işyerlerindeki sohbet ortamlarında ya da ev ortamlarında daha çok bulaşıyor. Yani kapalı ortamlarda. Maske, hijyen, sosyal mesafe bunlara elbette dikkat etmek lazım bunlar ana kurallar ama bir de bilinçli ve duyarlı olmak lazım” dedi

23 Kasım 2020 - 20:17

Tokat Güneş Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Gazeteci Kemal Özdilek, beraberinde gazetemiz Genel Yayın Danışmanı Mehmet Aktürk, gazetenin Yazı İşleri Müdürü Dursun Ekrem Er ve Gazeteci Mihriban Koçaker, Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’yı makamında ziyaret etti.

Dünyayı sarsan koronavirüs salgınıyla mücadele eden ülkemizde salgından etkilenen Tokat ölçeğinde son durumu aktaran Vali Balcı, covid-19’un bulaşı hızıyla ilgili özellikle kapalı ortamları işaret ederek önemli uyarılarda bulundu.

Tokat Valisi Ozan Balcı, şöyle konuştu: “Biliyorsunuz dünyada bir pandemi yaşanıyor. Ülkemizde de yaşanıyor. Tokat’ta da yaşanıyor. Bu mücadeleyi yürüten başta doktorlarımız olmak üzere sağlık çalışanlarımıza Sağlık Bakanlığı bünyesindeki hastanelerimizdeki idari ve teknik personelimize İl Valisi olarak çok teşekkür ediyorum. Her zaman yanlarında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Adeta canla başla aşkla şevkle çalışıyorlar. Bu fedakarlıklarının, nasıl zorluklarla mücadele ettiklerinin farkındayız. Her zaman destekçileriyiz. Korona  nedeniyle vefat edenlere Allah’tan rahmet dileyen Vali Balcı, tedavi gören hastalara ise şifa temennisinde bulunarak “Elimiz üzerinde gün be gün takip ediyoruz. Sayıların önemi yok. Ha bir kişinin canı ha bin kişinin canı. El birliğiyle bu mücadeleden zaferle çıkacağımıza inanıyorum. Bu konuda tüm Tokatlı hemşerilerimizi daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Özellikle şu hususun altını çizmek istiyorum;. Tokat’ta yaptığımız araştırmada Korona vakaları daha çok ya işyerlerindeki sohbet ortamlarında ya da ev ortamlarında daha çok bulaşıyor. Yani kapalı ortamlarda. Dolayısıyla insanlarımızın daha çok dikkat etmesi gerekiyor. Maske, hijyen, sosyal mesafe bunlara elbette dikkat etmek lazım bunlar ana kurallar ama bir de bilinçli ve duyarlı olmak lazım. Kapalı alanlarda da mesafeye dikkat etmemiz lazım. Tokat misafirperver ama bu dost-akraba ilişkilerini bu süreçte biraz azaltmamız lazım. Çünkü koronanın şuan büyük bulaşım kaynağı evlerimiz. Aile ve işyerlerindeki ilişkiler. Mücadelemizi el birliğiyle yapacağız inşallah başaracağız.”

 

TOKAT ÖLÇEĞİNDE İLAVE TEDBİR YOK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı tedbirlere ilave olarak Tokat’ta başka tedbirler var mı? Sorusuna Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı şu yanıtı verdi: Şuanda ilave bir tedbirimiz yok. Filyasyon ekiplerimiz ve Mahalle Timlerimiz var. PCR testi pozitif olanlar eğer ağır hasta değilse doktorlarımız ilaçlarını veriyor, evlerinde tedavileri yapılıyor. Günlük kontrol ediliyorlar. Testi pozitif çıktığı halde sokakta gezmemesi lazım insanların. Kendi kendilerine karantinaya girmeleri lazım. Buna uymazlarsa Kredi Yurtlar Kurumu’nda mecburi ikamete tabi tutuluyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımızın aldığı tedbirlere ilave tedbirimiz şuanda yok. Sadece sahaya basıyoruz. Alanı kontrol ediyoruz. Halkı daha duyarlı ve bilinçli olmaya davet ediyoruz. Dediğim gibi koronanın bulaşı kaynağı kapalı alanlar; ev ve iş yerleri bir de hareketlilik. Komşuluk ve akraba ilişkileri. Biraz daha dikkat etmemiz lazım.”

Kaynak: HABER: Mihriban KOÇAKER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORKUTAN TANKER YANGINI
KORKUTAN TANKER YANGINI
CEVİZ DENİNCE AKLA TOKAT GELECEK
CEVİZ DENİNCE AKLA TOKAT GELECEK
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0