KAR SEVİNCİ

Tokat yeni haftaya soğuk ve kar yağışı ile başladı. Yoğun kar yağışı kenti beyaza bürürken uzun süredir yağmayan kar sürpriz etkisi yarattı

21 Ocak 2020 - 10:59

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yeni haftada soğuk ve yağışlı hava birçok bölgede hissedilecek. Pazar günü Doğu Anadolu başta olmak üzere İç Anadolu'nun bazı illerinde etkili olan kar yağışı 18 Ocak Pazartesi gününden itibaren Ankara başta olmak üzere Türkiye'nin birçok ilini etkisi altına aldı.

MGM'den yapılan son dakika açıklamasına göre Tokat'ta pazartesinden itibaren yoğun kar yağışı etkili olacak. Sıcaklıkların ise -3 seviyelerine kadar inmesi bekleniyor. Beklenen kar yağışı dün şehri etkisi altına aldı. Tokat halkı bembeyaz bir örtüyle karşılaştı. Yağış gün boyu sürerken ulaşımda aksamaların yanı sıra maddi hasarlı kazalar da yaşandı. Tokat-Sivas kara yolunun Çamlıbel mevkisinde, Karayolları ekipleri çalışma yaptı. İlçeler de beyaza büründü. Kar okulların tatil olması nedeniyle en çok çocukları sevindirdi.

ZİLE’DE BUZLANMALARA KARŞI ÇALIŞMA YAPILDI

Tokat'ın Zile ilçesinde etkisini gösteren kar yağışı ile birlikte ilçe beyaza büründü. İşlerine gitmek için evlerinden çıkanlar, kar sürprizi ile karşılaştı. Beyaz örtüyle kaplanan ilçede eşsiz doğa manzaraları yaşanırken, kar yağışı nedeni ile ulaşımda aksama yaşanmadı. Zile Belediyesi ekipleri buzlanma olaylarına karşı çalışma yaparken, vatandaşın ulaşımda sorun yaşamaması için belediye ekipleri kaldırımları temizledi.

NİKSAR BELEDİYESİ: HAZIRIZ

Niksar ilçesinde ise ilçe belediyesi karla mücadeleye tüm ekipleri ile hazır olduklarını duyurdu. Çalışmalar başladı. Niksar Belediyesi, kar lastiği bulunmayan vatandaşların araçları ile trafiğe çıkmamaları konusunda uyarıda bulundu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GOP Lisesi için ekip geliyor
GOP Lisesi için ekip geliyor
KADIN HAKEM MAÇA DAMGA VURDU
KADIN HAKEM MAÇA DAMGA VURDU