Kara lastik motifle plaj modasına döndü

Kara lastik motifle plaj modasına döndü

Genelde ucuz ve tarlada çalışmaya elverişli olduğu için kırsal kesimde köy halkının vazgeçilmezi kara lastikler deniz sezonunun açılmasına yakın plaj modasında karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Tokat’ta eski meydan çarşısında satılan motifli lastikler 20 TL’den alıcı buluyor

28 Mayıs 2019 - 14:05

Tokat’ta eski meydan çarşısının 50 yıllık esnaflarından ayakkabıcı Hasan Alpay, yeni nesil lastik ayakkabı satıyor. Kara lastiklerin pabucunu daman atan motifli lastikler özellikle deniz ayakkabısı olarak tercih ediliyor.

Tokat eski meydan çarşısında esnaflık yapan 75 yaşındaki Hasan Alpay, ayakkabı terlik, kara lastik, lastik çizme tarzı ürünler satıyor. Özellikle köylü vatandaşların ihtiyacına yönelik sattığı kara lastikleriyle 50 yıldır hizmet veren Alpay, kara lastiklerin yerine üretilen motifli, çiçek desenli lastiklerin artık daha çok tercih edildiğini söyledi. Çocuk modellerinin yanı sıra yetişkinler tarafından da tercih edilen yeni nesil lastik ayakkabıları 42 numaraya kadar bulmak mümkün.

Esnaf Hasan Alpay, “50 yıldır esnafım. Kara lastiklerin çiçek motifli modellerini de satıyoruz. Çocuk lastikleri 15 TL, yetişkinler için olanlar ise 20 TL. Motifli lastikler artık daha çok tercih ediliyor. Deniz sezonunun açılmasıyla motifli lastiklere ilgi arttı. Plaj ayakkabısı olarak çok tercih ediliyor” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x