KARLA MÜCADELE SÜRÜYOR

KARLA MÜCADELE SÜRÜYOR

Tokat İl genelinde kar ve buzlanma ile mücadele kapsamında yolda karın birikmesini önlemek, biriken karı yoldan uzaklaştırmak ve buz tutan kesimlerde kaymayı önlemek amacıyla Karayolları ve İl Özel İdaresi ekipleri tarafından çalışma yürütülüyor.

09 Ocak 2019 - 20:33

Karayollarından alınan bilgiler doğrultusunda, Karayolları 74. Şube Müdürlüğü 10 Kamyon 4 Greyder ve Karayolları 76. Şube Müdürlüğü 11 Kamyon, 5 Greyder, 1 Yükleyici ile gece boyunca çalışmalarına aralıksız devam etmişlerdir. Sürekli yağan kar neticesinde yolların tamamı taban yapmış ancak yolların tamamı trafiğe açıktır. Özellikle TOKAT-SİVAS Devlet yolu Kızıliniş mevkii, ZILE-ALACA Yolu Karayün Beli mevkii, TOKAT-ALMUS yolu Mamu Beli mevkii, ARTOVA-SULUSARAY yolu Horon Beli ve Artova arası, REŞADİYE BEREKETLI BOZCALI-AYBASTI yollarında sürgün devam etmektedir. Gün ışığı ile birlikte yolların tıkanmaması için öncellikle karayolları ekipleri eğimli rampalarda taban yapan karı kazıma ve tuzlama çalışmalarına devam etmektedir.

 

404  KÖY YOLUNUN ULAŞIMA AÇILMASI SAĞLANIYOR

İl Özel İdaresi ekipleri, İl genelinde etkisini gösteren yoğun kar yağışının ardından ulaşıma kapanan Merkez’de 43, Almus’ta 32, Artova’da 28, Başçiftlik’te 6, Erbaa’da 74, Niksar’da 75, Pazar’da 6, Sulusaray’da 6, Turhal’da 23, Yeşilyurt’ta 16, Zile’de 95 köy yolunun ulaşıma açılması için çalışmalarına tüm personel ve araçları ile aralıksız devam ediyor.

 

DON VE BUZLANMAYA DİKKAT

Karayolları ve İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmaları ve alınan tüm tedbirlere rağmen sürücülerin don ve buzlanma nedeniyle daha dikkatli ve tedbirli olmaları uyarısında bulunuldu.

 

ZİNCİRSİZ ARAÇLARA GEÇİŞ İZNİ VERİLMEDİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle dün gece, Tokat-Sivas devlet yolu Sivas'a gidiş yönü Geyras mevkiinde, Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri tarafından ağır tonajlı araçların, TIR'ların ve zincir takmayan araçların geçişine izin verilmedi. Araçlar bölgede bulunan akaryakıt istasyonuna park ettirilirken, buradaki tesislerden faydalanan vatandaşlarımıza Tokat Valiliği tarafından çay ve yemek ikramında bulunuldu.

 
Akaryakıt istasyonu tesislerine gelen İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Yüksel Bozkurt, şoförleri ve yolcuları ziyaret ederek, yol durumu ile ilgili vatandaşlara bilgiler verdi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Çocuk parkında korkunç kaza
Çocuk parkında korkunç kaza