Katil Tokat’ta tehditlerde bulunmuş

Katil Tokat'ta tehditlerde bulunmuş

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde dün 4 kişiyi öldüren 3 kişiyi de yaralayan katil Volkan Bayar’ın Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde görevli iken doktora için Eskişehir’e gönderildiği, Tokat’ta görev yaptığı süre zarfında da dekan, dekan yardımcıları ve araştırma görevlilerinin de olduğu birçok kişiyi tehdit ettiği ve hakkında tehdit davalarının sürdüğü iddia edildi

06 Nisan 2018 - 11:48 - Güncelleme: 07 Nisan 2018 - 19:38

Eskişehir’de dün saat 15.00 sıralarında, Osmangazi Üniversitesi’nin Meşelik Kampüsü’ne gelen öğretim üyesi dehşet saçtı. Eğitim Fakültesinde araştırma görevlisi olan Volkan Bayar, henüz belirlenemeyen nedenle, fakülte binasının 3. katında Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, araştırma görevlisi Yasir Armağan ile öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Serdar Çağlak'ı silahla öldürdü, 3 kişiyi yaraladı. Üniversitede büyük panik yaşanırken araştırma görevlisi olduğu iddia edilen saldırgan, yakalanarak gözaltına alındı. 

4 kişiyi öldüren araştırma görevlisi ile ilgili çarpıcı iddialar ortaya atıldı. Edinilen bilgiye göre katil Volkan Bayar’ın, 2011-2012 yılları arasında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde görevli olduğu ve burada görevli iken ABD’ye gittiği ancak tezini tamamlayamadığı için tekrar Tokat GOÜ’ye döndüğü, Bayar’ın tekrar yurt dışı talep ettiği, fakat talebi gerçekleşmeyince mahkeme kararı ile doktora yapmak üzere Eskişehir’e gönderildiği ve Eskişehir’de yine yurt dışı talep ettiği söyleniyor. İddialar bununla da sınırlı değil, katil Volkan Bayar’ın FETÖ soruşturmaları kapsamında GOÜ’ye yönelik gerek faks gerek farklı yollarla  ihbarlarda bulunduğu ve bazı üniversite personelleriyle ilgili ‘Bu FETÖ’cü’ iddiasında bulunduğu da iddialar arasında.

Öte yandan Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde görev yaptığı dönem Volkan Bayar’ın dekan, dekan yardımcıları, öğretim görevlileri ve birçok araştırma görevlisi ile sorun yaşadığı tehditte bulunduğu ve bu yüzden hakkında süren bir davalar olduğu da gelen bilgiler arasında. Katil Bayar’ın Haziran ayında Tokat’a dönmesi planlandığı ancak bu olayı yaşandığı da öğrenildi.

Ölenlerden Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın ve Araştırma Görevlisi Yasir Armağan’ın Tokatlı olduğu öğrenildi.

HABER: Mihriban KOÇAKER

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x