Kayacık köyünde domates hasadı

Kayacık köyünde domates hasadı

Turhal ilçesine bağlı Kayacık köyünde düzenlenen Tarım Gününde domates hasadı yapıldı

12 Temmuz 2019 - 13:38 - Güncelleme: 12 Temmuz 2019 - 13:43

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü organizesinde Domates hasadının yapıldığı tarla günü programına katılarak, çiftçilerle bir araya geldi. Turhal Kayacık köyünde gerçekleşen Tarla Günü programına Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Turhal Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Şahin, OKTAM Müdürü Ahmet Boz, TKDK İl Koordinatörü Fevzi Çiçek, çiftçiler ve davetliler katıldı.

Çiftçinin zenginleşmesi ve Tokat’ın kıymetli ovalarının değerlendirilmesi için Tarım Tokat kapsamında çalışmalar yürütüldüğüne dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, “Seracılığa büyük destek veriyoruz. İnşallah Tokat’ı seracılıkta da merkez yapacağız. Tokat tarımıyla, ovalarıyla Türkiye’nin parlayan bir yıldızı. Seracılık başta olmak üzere Tokat yaprağı da çok önemli biliyorsunuz. Niksar’ın cevizi ile çileğiyle, Artova’nın nohutuyla, fasulyesiyle yaklaşık 84’e yakın tür sebze ve meyvenin yetiştiği bir yer burası. Yani Tokat aslında Tarım memleketi.  Bizim buraya geliş sebebimizde çiftçimizin dostu olduğumuzu göstermek. Tarımı önemsiyoruz, insanların zenginleşmesi için, Tokat’taki esnafımızın, ticaret erbabımızın ve diğer kesimlerin zenginleşmesi için tarım çok önemli.” dedi.

 

İHRACATA DAYALI TARIMIN TEMELİ ATILIYOR

Devlet olarak her zaman çiftçiye destek vereceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat 775 bin dönüm ovalarıyla, Yeşilırmak ve Kelkit’iyle, nehirleriyle Türkiye’nin kıymetli tarım havzalarına sahip bir bölge. Hayvancılıkta Türkiye’nin sayılı illerinden biri. İnşallah daha da büyüyecek. Hedefimizde ihracata dayalı tarımsal sanayinin temellerini atmak var. Çiftçimizi daha zenginleştireceğiz. Çiftçinin problemlerini çözmek aslında tüketicinin de problemlerini çözmektir. İnşallah ürünlerimiz kalite olarak, nitelik olarak daha da artacak. Türk tüketicisine sunacağız. Tokat’ın bu lezzetli ürünlerini. Türkiye’nin en lezzetli şeftalisi ve kirazı burada oluyor. En güzel domatesleri, yaprakları Tokat’ta. En güzel aromaya sahip cevizleri Tokat’ta. Sayamayacağım kadar en lezzetli ve güzel ürünler Tokat’ta. Bunu kim üretiyor, çiftçimiz üretiyor. Tarım teşkilatlarımızda buna canla, başla destek veriyor. İdare olarak da devlet olarak da biz bunları derdi dert ediniyoruz.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Fatih Al isimli çiftçimizin tarlasında gerçekleşen hasadın hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulunarak, çiftçilerimize bol ve bereketli kazançlar diledi.

2019/07/2019-07-12-13-41-44.jpg
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Niğde’nin efsanesi Koyunlu Halı Fabrikası eski günlere döner mi?
Niğde’nin efsanesi Koyunlu Halı Fabrikası eski günlere döner...
AK PARTİ HEYETİ BAKAN KOCA İLE BİRARAYA GELDİ
AK PARTİ HEYETİ BAKAN KOCA İLE BİRARAYA GELDİ