Kayıt dışı meyve sebze çıkışına sıkı denetim

Kayıt dışı meyve sebze çıkışına sıkı denetim

Tokat'ta üretilen ürünlerin büyük bir kısmının kayıt dışı olarak il dışına çıkması nedeniyle yaşanan mağduriyetin sona ermesi için artık Emniyet, maliye ve belediye olarak gerekli denetim ekipleri sahada olacak

20 Haziran 2020 - 11:45


Tokat'ta sebze, meyve ticareti ve toptancı  hallerinin sorunlarının tartışıldığı ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü bir toplantı düzenlendi.

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Bandırmalı, Ticaret İl Müdürü Ali Osman Sakar, Tokat Belediyesi Hal Müdürü Mustafa Şahin, Sebze Meyve Komisyoncuları Dernek Başkanı Tayfur Niksarlı, Ticaret İl Müdürlüğü Şube Müdürü Dursun Ulu; Hal Hakem Heyeti Raportörü Halil Yılmaz, KTV şube Müdürü Mehmet Demirkol ve teknik personeller katıldı.

Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin sebze, meyve ticareti ve toptancı hallerinin sorunlarını araştırarak, çiftçi mağduriyetini önlemek ve tedbir almayı amaçladıklarını belirtti. Sebze Meyve Komisyoncuları Dernek Başkanı Tayfur Niksarlı ise bölgemizde üretilen ürünlerin büyük bir kısmının kayıt dışı olarak il dışına çıktığına dikkat çekerek mağduriyetleri dile getirdi.

İŞTE DENETİM YAPILACAK NOKTALAR
Tokat Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Bandırmalı artık düzenli olarak, Emniyet, maliye ve belediye olarak gerekli denetim ekiplerinin sahada olacağını, denetim için Valilikten onay alındığını bildirdi.  Toplantı sonunda Tokat ilinin çıkış noktaları olan, Geyraz mevkii, Uzunburun mevkii ve Vali Zekai Gümüşdiş Bulvarı Bölge Trafik şube Müdürlüğü önünde kolluk kuvvetleri ile birlikte  kontrol ve denetim faaliyetlerinin devam ettirilmesine karar verildi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Niğde’nin efsanesi Koyunlu Halı Fabrikası eski günlere döner mi?
Niğde’nin efsanesi Koyunlu Halı Fabrikası eski günlere döner...
Mesleki eğitimde akredite olan kurumların yüzde 75'i MEB'de
Mesleki eğitimde akredite olan kurumların yüzde 75'i MEB'de