google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Kaymakam şehit yakınlarına misafir oldu

Kaymakam şehit yakınlarına misafir oldu

Tokat’ın Reşadiye ilçesi Kaymakamı Murat Mete, İlçedeki 15 Temmuz Şehit yakınları ile Gazi ve yakınlarını ziyaret etti.

18 Temmuz 2019 - 13:39

Reşadiye Kaymakamı Murat Mete, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehit, gazi ve yakınlarını ziyaret etti.

Ziyarette, İlçe Jandarma Komutanı Metin Kuru, İlçe Müftüsü Necmettin Saydan, İlçe Sosyal Hizmetler Müdürü Ünsal Gençler’de yer aldı.

Kaymakam Mete ilk olarak aslen Rizeli olup Reşadiye'nin damadı olan Polis Özel Harekat Emniyet Müdürü Fikret Metin Öztürk'ün kayınpederi Ömer Erdoğdu’yu ziyaret etti. 3. Sınıf Emniyet müdürü olan şehidimiz, ilk geceki saldırıda Gölbaşı Özel Hareket Daire Başkanlığına yapılan hava bombardımanı sonucu şehit düşmüştü.

Daha sonra Hasanşeyh Kasabasında ikamet eden  Şehit Özel Hareket Polisi Feramil Ferhat Kaya’nın dedesi Fettah Aktepe’yi ziyaret etti. Henüz 28 yaşında ve yaklaşık bir yıl önce evlenen Kahraman Polisimiz, ilk geceki uçak bombardımanında şehit düşmüştü.

Kaymakam Murat Mete programın son bölümünde ise yine Hasanşeyh Kasabasından olan 15 Temmuz Gazisi Mustafa Sırakaya ve babasını hanesinde ziyaret etti. Gazi Mustafa Sırakaya, misafirlerine o karanlık gecede oğlu ile birlikte yaşadıklarını anlattı.

 

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE MİNNET DUYUYORUZ

Şehit yakınları ve gazilere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını da ileten Kaymakam Mete “Sizler o gün varoluş mücadelesi verdiniz. Bu ülkenin bölünemeyeceğini tüm dünyaya örnek olacak şekilde ispat ettiniz. Bu mücadeleyi birebir yaşayan bütün şehit ve gazilerimize minnet duyuyoruz, şükran duyuyoruz, onların ailelerine de teşekkür ediyoruz. Yüce Allah o acıyı yaşayan, o yokluğu yaşayan ailelerimize güç versin, sabır versin, metanet versin. Vatan toprağı için kendilerini feda eden şehit ve gazilerimiz ve onların emaneti aileleri bizlerin baş tacıdır, bunu özellikle bilmenizi istiyorum. Bu ülkeyi yaşatmak için birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum” şeklinde duygularını ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x