KAYMAKAM ÜÇER’DEN VEDA MESAJI

KAYMAKAM ÜÇER’DEN VEDA MESAJI

Cumhurbaşkanlığı'nın Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile İzmir Gaziemir Kaymakamlığı’na atanan Tokat’ın Turhal İlçe Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer bir veda mesajı yayımladı. Üçer mesajında Turhal’ı hiç unutmayacağını hep iyi hatırlayacağını söyledi.

21 Ağustos 2019 - 13:34

Cumhurbaşkanlığı'nın Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile İzmir Gaziemir Kaymakamlığı’na atanan Tokat’ın Turhal İlçe Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer bir veda mesajı yayımladı. Kaymakam Üçer, yayımladığı veda mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Geçenlerde Geyran bölgesinden Turhal’ı izledim. Yaklaşık üç yıllık görev sürem sonunda geriye dönüp baktığımda Turhal’a dair hiçbir olumsuzluk ya da kötü anı hatırlamadım. Devletin imkanlarını elimden geldiğince, gücüm ve kabiliyetim yettiğince 85.000 nüfuslu bu ilçe ve halkı için kullanmaya çalıştım. Gördüğüm yanlışlıkları düzeltmek için gayret gösterdim. Devletin kaynaklarına göz dikenlere fırsat vermedim. Özellikle dezavantajlı grupların, yaşlıların ve yetimlerin, şehit ailelerinin yanında olmaya çalıştım. Yüzlerce aileyi bizzat ziyaret ettim, hal hatır sordum, ihtiyaçlarını giderdim. Çok hayır duası aldığımı düşünüyorum. Olmam beklenen yerlerde değil, olmam gereken yerlerde olmaya çalıştım. İnsanlar dışarıdan bakınca bizlerin dertsiz tasasız bir yaşam sürdüğümüzü sanabilirler, halimize bin şükür ancak, biz de hem özel hem resmi hayatımızda çoğu kez sorunlarla, haksızlıklarla, iftiralarla, çamurlarla, şebekelerle ve şerli ve şeytanlaşmış kişilerle mücadele ediyoruz. Hem şahsım hem devletimiz adına yürüttüğüm bu mücadelelerde Allah’a şükür ben hiçbir zaman mağlup olmadım. ‘Lâ galibe illallah’ düsturundan hareketle Allah’a sığınarak ve Allah’ın inayetiyle bu hayır dualarının yüzü suyu hürmetine, zor ve meşakkatli kaymakamlık görevini 20 yıldır anlımın akı, bileğimin kuvveti ile sürdürmekteyim. İnşallah bu düsturdan sapmadan bundan sonra da önce Gaziemir’de, sonra da bayrağın dalgalandığı her yerde bu vatanın ve milletin hizmetinde olacağım!

 Bu coğrafyanın bir insanı olarak eskiden beri sevmekte olduğum Tokat’ı ve Turhal’ı her zaman hasret ve iyilikle anacağım. Özellikle babamın cenazesinde beni yalnız bırakmayan yüzlerce hemşerimizin kadirşinaslığını bir ömür unutamam. Herkesin talebini yerine getirememiş olabilirim ancak her talebi yerine getirmeye çalışan idarecilerin adil ve başarılı olabileceğini de düşünmüyorum. Bu görevde maiyetlerinde çalıştığım sayın valilerimize, omuz omuza çalıştığım il ve ilçe daire müdürlerimize, belediye başkanlarımıza, milletvekillerimize, her seviyede kamu görevlisi arkadaşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, işadamı ve esnaflarımıza teşekkürü bir borç bilirim. En zor görevim olarak bu ilçede son üç yılda dört aileye evlatlarının şehadet haberini vermek maalesef bana düştü. Hasan Karadavut, Şenel Ağıl, Gökhan Güllü ve Yavuz Uygun şehitlerimizi ve annelerinin feryadını, babalarının metanetini hiç unutmayacağım.  Ekmek yiyip su içtiğimiz bu ilçede bizim için son güneş batarken bir hakkım varsa herkese helali hoş olsun, inşallah Turhallılar da bize haklarını helal ederler. Hoşçakalın, Allah’a emanet olun.”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP’de Kurtgöz dönemi
CHP’de Kurtgöz dönemi
Vali Balcı esnafı gezdi
Vali Balcı esnafı gezdi