Kaza mı cinayet mi?

Kaza mı cinayet mi?

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde 2 buçuk yıl önce evlerinin önünde oynarken kaybolan Bayram Erol ve Dursun Kaan Taşçı olayında Kelkit Çayı’nda 8 Mayıs günü bulunan ayakkabı içerisindeki çorap ve kemik parçalarının Bayram Erol’a ait olduğu tespit edildi. Olayın kaza mı yoksa cinayet mi olduğunun kesinleşmesi için adli süreç işliyor

13 Mayıs 2018 - 20:46

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde 29.12.2015 tarihinde evlerinin önündeki çocuk parkında oynarken ortadan kaybolan 2011 doğumlu Dursun Kağan Taşçı ve 2008 doğumlu Bayram Erol  isimli kayıp çocuklar dosyasıyla ilgili flaş gelişme yaşandı. Çocukların kaybolduğu tarihten beri Kelkit Çayında ve çevresinde sayısız arama yapılmış hem suda hem karada yapılan aramalarda bir sonuç çıkmamıştı. 2 buçuk yıl sonra Reşadiye’de bundan yaklaşık 20 gün önce yaşanan bir trafik kazası kayıp çocuklar dosyasında bir gelişmeye de neden oldu.

 

Niksar’dan Reşadiye’ye giden Ayhan Cebe idaresindeki 60 RG 322 plakalı otomobil yaklaşık 20 metre yükseklikten Kelkit Çayına uçmuş, kazada Cebe kaybolmuştu. Kelkit Çayı’nda Cebe’yi arama çalışmaları yapan Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri,  8 Mayıs Salı günü ayakkabı içerisinde çorap ve kemik parçaları buldu. Bulgular incelenmek üzere Ankara Adli Tıp Kurumu Grup Başkanlığı’na gönderildi.

 

Adli Tıp’ta yapılan incelemeler neticesinde elde edilen bulguların, 2008 doğumlu Bayram Erol ile uygunluk sağladığı tespit edildi. Kayıp olarak aranan 2011 doğumlu Dursun Kağan Taşçı’yı bulmaya yönelik çalışmalara ve adli tahkikata devam ediliyor. Kayıp Bayram’ın ölüm haberini alan ailesi gözyaşlarına boğuldu. Bayram’a ait kemik parçalarının bulunmasının ardından akıllara ‘Kaza mı yoksa cinayet mi?’ sorusu geldi. Olayla ilgili adli süreç devam ediyor. Kayıp Dursun Kaan Taşçı’yı arama çalışmaları da devam ediyor.

HABER: Mihriban KOÇAKER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN