google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Kemeri ses getirdi Scooteri kazandı

Kemeri ses getirdi Scooteri kazandı

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Hayatı Korumak için Senin de Kemerin Ses Getirsin” isimli ödüllü video yarışmasında ödül Tokat’a geldi. Scooter kazanan 6 yaşındaki Beyzanur İçmez ödülünü Vali Ozan Balcı ve Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’nun elinden aldı

16 Ekim 2019 - 10:33

Yarışma kapsamında Hayatı Korumak İçin Senin de Kemerin Ses Getirsin sloganıyla ülke genelinde kurban bayramı süresince trafikte aileleri ile birlikte seyahat eden çocuklardan, araç sürücüsü ve araçtaki diğer yolcuları emniyet kemerlerini takmaları konusunda bilinçlendirdiği ve uyardığı görülen videolarını #kemerinsesgetirsin hashtagini etiketleyerek TrafikEgm twitter adresine göndermeleri istendi. Gönderilen videolardan en çok beğeniyi alan ilk 100 çocuğa scooter, kask ve koruma ekipmanı hediye edildi. Scooter kazanan yarışmacılardan biri de Tokatlı ilkokul 1. Sınıf öğrencisi 6 yaşındaki Duru Beyzanur İçmez oldu.  İHA Tokat Muhabiri Nurhan İçmez’in kızı olan Duru Beyza ödülünü Tokat Valisi Ozan Balcı ve Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’nun elinden aldı.  Beyza ödülünü alırken annesi Aysel İçmez yanında yer alırken İHA Muhabiri babası Nurhan İçmez ise kamera arkasında yer aldı.

Vali Ozan Balcı, düzenlenen yarışma ile ilgili bilgi vererek ödül almaya hak kazanan Minik Beyza’yı tebrik etti.  Vali Balcı, “ ‘Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın’ sloganıyla yaya öncelikli trafik için etkinlik gerçekleştirilmekte. Bu kapsamda Kurban Bayramı döneminde ‘Kemerini tak ses getirsin’ projesi uygulandı.  Anne ve babaların trafikte duyarlılıklarını sağlamak için çocuklar video çekerek bunları paylaşmışlardı. Beyza da ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının azaltılması, yaya öncelikli trafik, kemerini tak ses getirsin gibi  projelere kendi büyük yüreğiyle katkı sağladı ve güzel bir video çekti. Yapılan değerlendirmede proje kapsamında videosu ödüle layık görüldü. İçişleri Bakanlığımızın gönderdiği scooter ödülünü Duru Beyza’ya vermek için bir araya geldik. Aslında Duru Beyza şahsında tüm çocuklarımıza vermiş olduk. Çocuklar Kırmızı Düdük uygulaması ile trafikte anne babalarını kurallara uyması konusunda uyarsınlar ve emniyet kemerlerini mutlaka taksınlar” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KGK '2021 hedeflerini' belirledi
KGK '2021 hedeflerini' belirledi
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0