google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
KENT KONSEYİ 5 YIL ARADAN SONRA TOPLANDI

KENT KONSEYİ 5 YIL ARADAN SONRA TOPLANDI

Erbaa Belediyesi 5 yıl aradan sonra ilk Kent Konseyi toplantısını gerçekleştirdi. Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, 5 yıldır yapılmayan Kent Konseyi toplantısını tekrar hayata geçirdi.

25 Ocak 2020 - 12:55


Kent Konseyi yönetmeliği kapsamında, Erbaa Belediyesi meclis toplantı salonunda ve Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl Başkanlığında yapılan toplantıya kurum müdürleri ,sivil toplum örgütleri ,meslek kuruluşları, muhtarlar, vakıf ve dernekleri temsilcileri katıldı. Toplantı gündeminde Konsey Başkanı seçimi, yürütme kurulu seçilmesi ve dilek temenniler yer aldı. 5 yıl aranın ardından gerçekleşen Erbaa Kent Konseyi Başkanlığına Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl seçildi. Daha sonra yürütme kurulu seçimi yapılan toplantı, dilek temenniler ile sona erdi. Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl yaptığı açıklamada " öncelikle Kent Konseyimizi 5 yıl aradan sonra yeniden hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Konseyimizin kuruluş amacında da yazdığı gibi amacımız,kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmektir.”dedi. 
Karagöl “ ayrıca Kent Konseyimizde ilçemizin kalkınma önceliklerini belirlerken, sorunlarımızı ve çözüm yollarını ortak akıl ile hem daha hızlı hem de köklü çözümler üretebileceğimize inanıyorum.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0