Kent Konseyi temiz çevre ve sağlık için devrede

Kent Konseyi temiz çevre ve sağlık için devrede

Tokat Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Grubu; çevre bilincinin oluşturulması, evcil hayvan gezdiren hayvanseverlerin parklar ve sokakları temiz kullanması, hayvan sahiplenmek isteyenlerin önce sokak hayvanlarına yönlendirilmesi gibi konularda çalışma yürütecek

07 Ekim 2019 - 10:55

Tokat Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Grubu yeni dönem hedef ve planları Ali’n Otel’de düzenlenen toplantıda paylaşıldı.  Toplantıda Tokat Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Grubunun çevresel, toplumsal, ekonomik göstergeler dikkate alınarak arazinin korunması, ağaçlandırma, erozyonla mücadele, sürdürülebilir tarım, su kaynakları ve su kalitesinin korunması, insan varlığını tehdit eden çevresel konularda halkı bilinçlendirme doğrultusunda çalışmalarını sürdüreceği bildirildi.

Toplantıda konuşan Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz, Kent Konseyi Sağlık ve Çevre Grubunun güzel çalışmalarla yeni döneme başladığını belirtti. Abdullah Gürbüz, şehrin daha yaşanılabilir kılınması için birlik olunması gerektiği vurgusunu yaptığı konuşmasında, şunları kaydetti: "Kent Konseyinin 11 tane çalışma grubu ve konseyi var. Bunlardan bir tanesi çevre sağlık çalışma grubumuz. Tokat bu alanda çok bakir çok güzel bir şehir. Şehrimizi daha yaşanılabilir hale getirmek için bizlere ne düşen ne görev varsa bunları yapmak zorundayız. 'kentte yaşamak kentli olmak değildir' diye güzel bir söz var. Evet, kentte yaşıyoruz ama kentli değiliz, o bilince henüz ulaşamadık. Maalesef eksiklerimiz var. Bunu görmek, farkındalık eğitimleriyle şehirde yaşayanlara bunu hissettirmek zorundayız. Ama bu işi bilenlerden bu durumdan kendisine vazife çıkaracak ve anlatacak. Bu anlamda çevre ve sağlık grubumuzun bu konuda güzel işler yapacağını inanıyorum. Bu konu hepimizi ilgilendiren önemli bir konu. Şehrimizi yönetenler elbette ki güzel işler yapıyor ama onların da eksikleri varsa bunları dile getirmek bu şehirde yaşayanlara düşer. Bu anlamda bu şehre sahip çıkma eylemini beraberce icra etmemiz gerektiğini düşünüyorum."

ÇEVRE BİLİNCİ ÖNEMLİ

Tokat Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu Başkanı TEMA Tokat İl Temsilcisi Oğuzhan Aydın da konuşmasında çevre bilincinin oluşturulmasının önemine dikkati çekti. Aydın, evcil hayvan gezdiren hayvanseverlerin parklar ve sokakların daha temiz kullanılması konusunda bilgilendirilmesi, kedi köpek sahiplenecek hayvanseverlerin sokak hayvanlarından sahiplenmeleri konusunda bilinç uyandırılması, çevreci bir şehir gelişimi gibi konularda çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ