KIBRIS BARIŞ HAREKÂTI’NIN 45’İNCİ YILI KUTLANDI

KIBRIS BARIŞ HAREKÂTI’NIN 45’İNCİ YILI KUTLANDI

Tokat Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanlığı, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 45'inci yıl dönümü nedeniyle Gaziosmanpaşa Lisesi konferans salonunda program düzenledi.

23 Temmuz 2019 - 10:23

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 45'inci yıl dönümü nedeniyle, Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanlığı Tokat Gaziosmanpaşa Lisesi konferans salonunda program düzenledi. Programa Tokat Valisi Ozan Balcı, Tokat Milletvekilleri Kadim Durmaz, Mustafa Arslan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Erdinç İnel, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik ve Kıbrıs gazileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Kuranı Kerim okunmasıyla devam etti.

Kıbrıs Barış Harekatı'nın yıl dönümünde şehitleri rahmetle, kahraman gazileri de minnetle andığını ifade eden Tokat Valisi Ozan Balcı, "Türk milletinin defterinde asla çaresizlik yoktur. Bu coğrafya bir ana kucağı gibidir. Balkan'lardan, Kafkaslar'dan, Ortadoğudan gelen herkese de kucak açmıştır. Böylede büyük bir millettir. Bunu da asla unutmamalıyız. Dünya da sayılı 5-10 millet vardır. Bunlardan en büyüklerinden biri de Türk milletidir. Türk milleti büyük bir millet olduğunu diğer devlet ve milletlere göstermiştir. Kıbrıs bize jeopolitik anlamada önemlidir. Hem ana vatanımızın bir parçasıdır. Hem de oradakiler bizim canımız kanımızdır. Kıbrıs Türk'ü Türkiye'deki Türk'lerden ayrı gayrı düşünülemez. Her şeyden önemlisi neyi göstermiştir? Türk milleti orada, Türk milletinin çıkarları tehlikeye girdiği zaman, Türk milletinin varlığı tehlikeye girdiği zaman bütün zorluklara rağmen bir ve beraber oluruz" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x