Kitap Günleri’nin bu yıl teması Bosna Hersek

Kitap Günleri’nin bu yıl teması Bosna Hersek

3. Tokat Belediyesi Kitap Günleri’nin bu yılki teması Bosna Hersek olarak belirlendi. 9 gün sürecek olan Kitap Fuarında 80 Yayınevi, 50 Yazar, 64 imza etkinliği, 30 söyleşi programı gerçekleşecek. 28 Eylül’de başlayacak olan kitap fuarı 6 Ekim’de sona erecek

27 Eylül 2019 - 10:55

28 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan 3. Tokat Belediyesi Kitap Günleri başlıyor. Cumhuriyet Meydanında kurulan dev çadırda 10.00-20.00 saatleri arasında 9 gün sürecek olan Kitap Fuarında 80 Yayınevi,50 Yazar 64 imza etkinliği, 30 söyleşi programı ile dolu dolu bir program gerçekleştirilmiş olacak. Geçtiğimiz yıl Azerbeycan Temalı fuarın ardından bu yıl ki tema Bosna Hersek olarak kararlaştırıldı. Bu kapsamda Kitap fuarının açılışında Bosna Hersek Büyükelçisi Bakir Sadoviç de yer alacak.

3. Kitap Fuarı öncesi Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, belediye sosyal tesislerinde mihmandar öğretmenlerle bilgilendirme toplantısı yaptı. Eroğlu, heyecanlı ve mutlu bir çalışma süreci geçirdiklerini belirterek kitap, okuma üzerine yapılan faaliyetlerin daha önemli olduğunu söyledi. Türkiye’nin ilk müstakil bebek kütüphanesinin önceki gün Tokat’ta açıldığını hatırlatan Eroğlu, Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür ve Turizm Müdürlüğüne teşekkür etti.

Kitap Günleri’nin bu yıl 3.’sünü düzenleyeceklerini hatırlatan Başkan Eroğlu, ilk kitap fuarının düzenlenmesinin ardından devam etmesi için yoğun talep geldiğini ve böylece geleneksel hale getirmeye karar verdiklerini söyledi.

BU YIL TEMA BOSNA HERSEK

Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Tokat Kent Konseyi ile birlikte çalışma yaptıklarını söyleyen Eroğlu, “Okumak birçok yerden ele alınabilir. Bir defa bizim dinimizin ilk emri ‘oku’dur. Milli, manevi değerlere sahip iyi nesiller yetiştirmek adına daha çok çalışma yapacağız inşallah. 3’üncü kitap günlerimiz ayın 28’inde cumartesi günü başlıyor. Açılımız da saat 11’de olacak. 6 Ekim’e kadar da kitap günlerimiz devam edecek. Sabahtan başlayıp akşam dokuza ona kadar yaklaşık 12 saat orası açık olacak. Tabi biz her yıl bir tema belirliyoruz. Geçen seneki temamız Azerbaycan’dı. Bu sene de Bosna Hersek temalı bir kitap günü yapıyoruz. İnşallah cumartesi günkü onur konuğumuzda Bosna Hersek Büyükelçisi Bakir Sadoviç olacak. 80 tane yayınevimiz Tokat kitap günlerinde burada bulunacak. 50 tane yazarımız burada bulunacak. 64 imza etkinliğimiz ve 30 tane de söyleşimiz olacak. 43 tane okul müdürü yazarlarımıza mihmandarlık yapacak. Bizim toplam 106 bin öğrencimiz var. bütün bu öğrencilerimizin de kitap günlerine naklini sağlayacağız. Bu sene de inşallah 500-600 bin ziyaretçiye ulaşabiliriz diye düşünüyorum. Geçen yılki rakam 350 bindi. İnşallah bu sene daha yoğun bir katılım bekliyoruz. İnşallah her anında kitaba doyduğumuz dolu dolu bir 9 gün geçiririz”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA