KIZILAY’DAN TOKAT MÜFTÜSÜ PAMUKLU’YA BRONZ MADALYA

KIZILAY’DAN TOKAT MÜFTÜSÜ PAMUKLU'YA BRONZ MADALYA

Kızılay’a 15 kez kan bağışında bulunan Tokat İl Müftüsü Abdullah Pamuklu'ya bronz madalya verildi

11 Haziran 2021 - 20:02

Türk Kızılay’ına 10 kez bağış yapan bağışçıya Bronz Madalya, 25 kez bağış yapana Gümüş Madalya, 35 kez bağış yapana Altın Madalya, 45 kez bağış yapan bağışçıya da Plaket takdim ediliyor. Özellikle pandemi sürecinde Kızılay’a kan bağışının azalmasına gösterdiği hassasiyet nedeniyle Tokat İl Müftüsü Abdullah Pamuklu 15 kez kan bağışı yaparak bronz madalya kazanmayı başardı.

 

Tokat İl Müftüsü Abdullah Pamuklu “Hem insan hayatına verdiğimiz değer bakımından hem de hayatın zor zamanlarında hasta kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek bakımından kan bağışı son derece önemli sorumluluktur. "Bir insanı kurtarmak bütün insanlığı kurtarmak gibidir." buyuran bir dinin mensubu olarak bu husustaki hassasiyetimizi de belirtmek isteriz. Özellikle koronavirüs salgını yaşadığımız şu günlerde Kızılay’a olan kan bağışının azalması acil hastaların kan ihtiyacının karşılanması bakımından olumsuz bir tablo oluşturuyor. Bu anlamda bugünlerde yapılacak kan bağışı çok önemli. Candan cana giden en büyük sadakadır kan bağışı. Hem hasta kardeşlerimizin zor zamanlarında kan aramak gibi bir probleminin kalmaması için hem de insan hayatına verdiğimiz değeri ortaya koymak bakımından önem arzetmektedir. Hiç kimsenin bu iyiliği, diğer kardeşlerinden esirgememesi gerekir. Kurum olarak değişik kampanyalarla personelimiz Kızılay’ın Kan Bağış Merkezlerine müracaat ederek kan veriyorlar. Şu anda kan ihtiyacı olan hastalarımıza şifa oluyorlar” dedi.

 

35 KEZ KAN BAĞIŞI YAPANA ALTIN MADALYA

Türk Kızılay’ına Kan Bağışı Merkezi fark etmeksizin 10 kez bağış yapan bağışçıya Bronz Madalya, 25 kez bağış yapana Gümüş Madalya, 35 kez bağış yapana Altın Madalya, 45 kez bağış yapan bağışçıya da Plaket takdim edildiğini söyleyen Pamuklu, “Kan bağışına devam ederek altın madalya kazanmayı hedefliyoruz.Kan ihtiyacı olan hastalar için başta personelimizi ve vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyorum." diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin Tunç oldu
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin...