>
KKTC kuruluşunun 38. yıl dönümünü Tokat Milletvekilleri mesajla...

KKTC kuruluşunun 38. yıl dönümünü Tokat Milletvekilleri mesajla kutladı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) kuruluşunun 38. yıl dönümü törenlerle kutlanırken AK Parti Tokat Milletvekilleri Özlem Zengin, Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan da birer kutlama mesajı yayınladı

15 Kasım 2021 - 20:23

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu, Başbakan Faiz Sucuoğlu, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, bakanlar, milletvekilleri, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığını temsilen Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, askeri erkan, kurum ve kuruluşların temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katılımıyla başkent Lefkoşa’da Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Törenle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) kuruluşunun 38. yıl dönümü kutlandı.

 

AK Parti Tokat Milletvekilleri Özlem Zengin, Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan da birer yıl dönümü kutlama mesajı yayınladı.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 38. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. Bağımsızlık yolunda vazgeçmeden mücadele eden, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı, Kıbrıs Türkü’nün ve KKTC’nin haklı davasının tüm kahramanlarını rahmetle şükranla yâd ediyorum” mesajıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 38. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

 

AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, “İstiklâl ve istikbal mücadelesinde haklı davalarında omuz omuza yürüdüğümüz KKTC’nin 38. Kuruluş yıl dönümünü kutluyorum Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı ve KKTC'nin bağımsızlığı için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet,gazilerimizi minnetle anıyorum” mesajını paylaştı.

 

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, “Haklı davalarında her zaman yanlarında olduğumuz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 38’inci kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı ve Kıbrıs davası için can veren tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi hürmetle anıyorum” mesajını paylaştı.

HABER: Mihriban KOÇAKER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x