“Kobi’ler Markalaşıyor, Zile Büyüyor”

“Kobi’ler Markalaşıyor, Zile Büyüyor”

Zile Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2020 Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen “Kobi’ler Markalaşıyor, Zile Büyüyor” başlıklı projenin ilk adımı tamamlandı.

10 Ağustos 2020 - 10:56

6 Ağustos 2020 Perşembe günü yapılan toplantıya; proje katılımcısı firmaların temsilcileri ve Zile TSO yetkilileri katıldı. Toplantıda hizmet sağlayıcıları olan Aren Reklam Tanıtım Org. Ltd. Şti. Ajans Başkanı Arif Demirbaş, Yayın Koordinatörü Neslihan Gürsoy ve Özener Patent sahibi Huriye Kayabaşı da hazır bulundu.

Yapılan toplantı Yayın Koordinatörü Neslihan Gürsoy’un sunumu ile başladı. Bu zamana kadar yapılan çalışmalar, her bir firma için yapılan kurumsal kimlikler ve markalama çalışmaları ile ilgili bilgi verildi. Tüm firmalara kurumsal kimlik rehberlerinin ve çizim dosyalarının teslimi yapıldı.

Ardından söz alan Özener Patent Sahibi Huriye Kayabaşı, sınai mülkiyet hakları, markanın tarihçesi, tescil süreci, nice sınıflarının seçimi ve tescilli markanın ticari hayattaki önemi ile ilgili bir eğitim faaliyeti gerçekleştirdi. Ardından her bir firma için hazırladığı “Ön Araştırma Raporu” nezdinde; firmalar ile tek tek görüşerek sınıf seçimlerini ve tescil sırasında sıkıntı olabilecek, revize edilmesi gereken konuları netleştirdi.

12 FİRMA MARKALAŞTI

Konu ile ilgili açıklama yapan Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necati Bice “Projemizin ilk adımında 12 firmamızın kurumsal kimlik ve marka inşasını tamamladık. Değişmeyen tek şey değişimdir felsefesiyle değişiyor, kurumsallaşıyor ve büyüyoruz. Projenin devamında da oluşturulan bu markaların tescil süreçleri devam edecek. Ajansımızın da desteği ile çıktığımız bu yolda; Zile’nin gün yüzüne çıkaracağımız ve tescilleyeceğimiz bu markalarının önce ilçemize, ardında da tüm iş dünyasına hayırlı olmasını diliyorum. ” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!